ŚwiatW Niemczech coraz więcej deportacji uchodźców

W Niemczech coraz więcej deportacji uchodźców

• Coraz częściej Niemcy odsyłają ze swoich granic imigrantów, próbujących dostać się do tego kraju
• Rośnie też liczba deportacji osób, które nie otrzymały azylu
• W ubiegłym roku do Niemiec przyjechało ponad milion uchodźców

W Niemczech coraz więcej deportacji uchodźców
Źródło zdjęć: © WP | Robert Kulig

O sprawie informuje dziennik "Neue Osnabruecker Zeitung". Gazeta podaje, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku prawa wjazdu do Niemiec odmówiono ponad 13 tysiącom osób. To więcej niż w całym roku 2015.

Ponad 10 tysięcy decyzji odmownych wydano na granicy z Austrią. Resztę - na innych granicach oraz lotniskach.

Jak czytamy, niemal co czwarta osoba, której odmówiono wjazdu, pochodziła z Afganistanu.

Wzrosła także liczba deportacji osób, które już wcześniej przybyły do Niemiec i nie dostały w tym kraju azylu. W pierwszym półroczu, Niemcy musiało opuścić ponad 13 tysięcy osób. Większość wydalonych pochodziła z krajów bałkańskich.

W ubiegłym roku do Niemiec przyjechało ponad milion uchodźców. W odpowiedzi zaostrzono przepisy azylowe, prowadzone są także kontrole na granicy z Austrią.

Spada poparcie dla Angeli Merkel

Reuters twierdzi, że prowadzona przez kanclerz Merkel polityka otwartych drzwi dla imigrantów ściągnęła na nią falę krytyki, szczególnie po serii ataków, do których doszło w Niemczech w ciągu ostatnich tygodni. W ich wyniku od 18 lipca zginęło 15 osób, w tym czterech sprawców. Dwóch napastników miało powiązania z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS).

Poparcie dla kanclerz Angeli Merkel spadło o 12 punktów proc., do 47 proc.
• To najnowsze wyniki z sondażu Deutschlandtrend dla telewizji publicznej ARD
• Badanie przeprowadzono w miesiącu, kiedy w Niemczech doszło do zamachów

Tylko 47 proc. zadowolonych z polityki kanclerz obywateli Niemiec to jeden z najgorszych wyników, jaki Merkel uzyskała w badaniach opinii publicznej od czasu swego zwycięstwa wyborczego w 2013 roku. Jak zauważa w piątek agencja Reutera, w kwietniu 2015 roku przed szczytem kryzysu migracyjnego w Europie Merkel cieszyła się 75-procentowym poparciem.

Jednocześnie w sierpniu, w porównaniu do lipca, o 11 punktów procentowych wzrosło poparcie dla krytycznego wobec Merkel premiera Bawarii Horsta Seehofera - pozytywnie ocenia go 44 proc. Niemców.

Źródło artykułu:PAP
niemcygranicaazyl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (45)