Trwa ładowanie...
dri1xjs
IAR

W niedzielę poznamy decyzję ws. wycinki w Puszczy Białowieskiej

• IAR: min. środowiska w niedzielę ogłosi, co dalej z Puszczą Białowieską
• Lasy Państwowe optują za wycinką drzew w związku z inwazją kornika
• Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się ekolodzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska (Newspix, Fot: Wojciech Jargilo)
dri1xjs

W niedzielę Minister Środowiska Jan Szyszko ma przedstawić decyzję w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Spór o usunięcie chorych drzew trwa od początku roku. Lasy Państwowe poinformowały, że w puszczy występuje inwazja kornika i jedynym sposobem, aby ją powstrzymać jest ścięcie zaatakowanych drzew. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku przygotowała aneks do Planu Urządzania Lasu, w którym apeluje o zwiększenie pozyskania drewna. Pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Na te informacje zareagowały fundacje ekologiczne, które twierdzą, że puszcza sama da sobie radę ze szkodnikiem, a plany wycinki powodowane są chęcią zysku.

dri1xjs

Ostateczną decyzję ma podjąć minister środowiska Jan Szyszko na dwudniowej konferencji podczas której przedstawi także ocenę zasobów naturalnych puszczy. Szef resortu zapowiada, że samą decyzję poprzedzi drobiazgowa wizja lokalna.

W weekend w 12 polskich miastach zapowiedziano protesty przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Z kolei w Białowieży ma się odbyć manifestacja mieszkańców, którzy są przeciwnego zdania i będą protestować przeciw pozostawieniu puszczy samej sobie.

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów