Trwa ładowanie...
d3uhb96
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W nalotach sił rządowych w Syrii ciągu 48 godzin zginęło 100 cywilów

Około 100 cywilów zginęło w ciągu 48 godzin w nalotach przeprowadzonych przez syryjskie siły rządowe na północy i północnym zachodzie kraju - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wśród ofiar jest 20 dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W nalotach sił rządowych w Syrii ciągu 48 godzin zginęło 100 cywilów
(AFP, Fot: KARAM AL-MASRI)
d3uhb96

Działacze praw człowieka udokumentowali ok. 390 ataków powietrznych z udziałem rządowych myśliwców bojowych i śmigłowców, w tym z użyciem bomb beczkowych.

Zawierają one materiały wybuchowe, paliwo i kawałki metalu, po zrzuceniu na ziemię powodują dużo ofiar i szkód. Ich stosowanie potępiają organizacje obrony praw człowieka, a także USA i rządy państw UE.

Według organizacji Amnesty International tylko od bomb beczkowych zginęło w Syrii od 2012 r. ponad 11 tys. ludzi. Ogólną liczbę ofiar śmiertelnych syryjskiej wojny, toczącej się od marca 2011 r., szacuje się na ponad 220 tys.

d3uhb96

Zobacz również film:

d3uhb96

Podziel się opinią

Share

d3uhb96

d3uhb96
Więcej tematów