Trwa ładowanie...
d1ml80i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W MSW spotkanie służb ws. uchodźców

Przygotowania Straży Granicznej oraz Urzędu ds. Cudzoziemców na wypadek zwiększonego napływu uchodźców do Polski były tematem spotkania minister Teresy Piotrowskiej z komendantami służb podległych MSW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na sobotę zaplanowane jest posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. imigrantów
Na sobotę zaplanowane jest posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. imigrantów (PAP/EPA, Fot: VALDRIN XHEMAJ)
d1ml80i

Szefowa MSW spotkała się z komendantem głównym Straży Granicznej Dominikiem Traczem oraz szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafałem Rogalą, którzy przedstawili bieżącą sytuację dotyczącą uchodźców - potwierdziła rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

- Z przedstawionych informacji wynika, że Straż Graniczna nie odnotowuje zwiększonego napływu uchodźców, którzy w zorganizowanych grupach chcieliby się przedostać do Polski. W chwili obecnej nie ma potrzeby podejmowania nadzwyczajnych działań na południu kraju. Sytuacja jest jednak na bieżąco monitorowana - powiedziała Woźniak.

Jak poinformowała, Urząd do Spraw Cudzoziemców przedstawił informacje o procedurach stosowanych wobec migrantów, a także stan przygotowań do przyjęcia pierwszych spośród 2 tys. uchodźców, których przyjęcie w lipcu zadeklarował rząd.

Woźniak przyznała, że spotkanie miało także związek z zaplanowanym na sobotę posiedzeniem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. imigrantów. - Będą wszyscy ministrowie, którzy dzisiaj przygotowują ewentualnie wariant przyjęcia tych 2 tysięcy, które zadeklarowaliśmy jeszcze w lipcu - powiedziała premier Ewa Kopacz, zapowiadając spotkanie Zespołu.

d1ml80i

Podziel się opinią

Share

d1ml80i

d1ml80i
Więcej tematów