Trwa ładowanie...
d1shagf

W marcu dwa dokumenty o pedofilii? Premiera Sylwestra Latkowskiego w zbliżonym terminie do braci Sekielskich

Dokument "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego ukaże się końcem marca 2020 roku. O dacie premiery poinformował prezes TVP Jacek Kurski. 28 marca pojawi się też film braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego". Oba dokumenty będą traktowały o pedofilii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester Latkowski. Prezes TVP podał datę premiery dokumentu "Nic się nie stało".
Sylwester Latkowski. Prezes TVP podał datę premiery dokumentu "Nic się nie stało". (ONS.pl, Fot: Daniel Wysocki)
d1shagf

"Nic się nie stało" to dokument o pedofilii w środowisku artystycznym, z kolei "Zabawa w chowanego" to kontynuacja "Tylko nie mów nikomu", dokumentu, który dotykał tego samego problemu ale w środowisku księży katolickich.

Sylwester Latkowski. Zbieżna data premiery z dokumentem Sekielskich

Dokument Sylwestra Latkowskiego miał mieć swoją premierę już w styczniu 2020 roku, ta jednak uległa przesunięciu w czasie. Jak informują "Wirtualne Media", Telewizja Polska czekała z podaniem daty premiery "Nic się nie stało" do momentu ogłoszenia oficjalnego terminu emisji dokumentu Tomasza i Marka Sekielskich. Ich dokument też miał się początkowo ukazać w styczniu tego roku.

d1shagf

Teraz, gdy bracia Sekielscy podali datę (28 marca), na briefingu TVP podczas ogłoszenia wiosennej ramówki, prezes Jacek Kurski przekazał, że premiera dokumentu Latkowskiego będzie miała miejsce na antenie "Jedynki" w ostatnim tygodniu marca. - W okolicy 28 marca - podkreślił Kurski.

Czytaj też: TVP pokaże film o pedofilii wśród celebrytów. Reżyserem Sylwester Latkowski

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Sylwester Latkowski o dokumencie: "Moje śledztwo było kilkuwątkowe"

Po premierze dokumentu w TVP1 prawdopodobnie odbędzie się dyskusja w studio. Jak mówił Latkowski, w dokumencie pojawią się znane nazwiska ze środowiska artystycznego. Jacek Kurski z kolei dodał, że "po emisji będzie dym".

d1shagf

Jak poinformował autor, "Nic się nie stało" to pierwszy z cyklu kilku filmów o tej tematyce, które planuje zrealizować. - Moje śledztwo było kilkuwątkowe. Film, który pokaż telewizja, to zamknięta całość, ale dotyczy tylko jednego z jego wątków. Powiedziałem prezesowi Kurskiemu, że mam materiały na kolejne filmy. Nie wiem, jak telewizja się do tego ustosunkuje. Być może będą zamawiane kolejne dokumenty, a może tylko cykl reportaży, będących pokłosiem filmu - mówił w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami".

Czytaj również: Sylwester Latkowski nakręcił film o pedofilii. To odpowiedź na produkcję Sekielskich

Sylwester Latkowski: "Te materiały są mocne"

Jak dodaje, nawet w przypadku braku chęci do emisji ze strony TVP, sam umieści je w Internecie. Latkowski podkreśla, że "materiały są mocne i muszą ujrzeć światło dzienne".

d1shagf

Sam dokument jest już gotowy od grudnia 2019 roku. W sieci można też zobaczyć zwiastun filmu.

Źródło: Wirtualne Media

Czytaj także: Latkowski stanie przed komisją ds. Amber Gold. "Zeznania Marcina P. to tania zemsta"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na informacje, zdjęcia oraz nagrania!

d1shagf

Podziel się opinią

Share

d1shagf

d1shagf
Więcej tematów