Trwa ładowanie...
d11s4pe

W Łomży zakonnice zakażone koronawirusem

Zakażonych koronawirusem jest 15 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służek z Łomży. Dwie są zdrowe, testy są u nich powtarzane – wynika z informacji sanepidu w Łomży. Siostry na co dzień prowadzą w mieście katolickie przedszkole.
Share
Zakonnice w Łomży są zakażone koronawirusem [zdj. ilustracyjne]
Zakonnice w Łomży są zakażone koronawirusem [zdj. ilustracyjne]Źródło: PAP
d11s4pe

Ustalane są dane wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z zakonnicami. Chodzi o osoby m.in. z prowadzonego przez nie przedszkola i innych instytucji, gdzie pomagają. Prowadzone przez siostry przedszkole ma status niepublicznego.

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Marii Panny Niepokalanej pracują w wielu miejscach w Łomży.

Zakażone siostry przebywają w izolacji, nie było konieczności hospitalizacji - poinformowała rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży Julia Gulanowska. Ustalane są dane wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonymi. Chodzi zarówno o duchownych jak i osoby świeckie, także z prowadzonego przez siostry przedszkola. Grupa tych osób może być duża, na razie trudno określić jak duża.

d11s4pe

W związku z ogniskiem koronawirusa w zgromadzeniu sióstr, od poniedziałku zamknięty jest Klasztor Ojców Kapucynów w Łomży. Nie można tam odprawiać nabożeństw.

Do odwołania zamknięta jest także kuria w Łomży, która przeszła na pracę zdalną. Kanclerz kurii w Łomży ks. Artur Szurawski napisał w opublikowanym we wtorek komunikacie, że decyzję ws. zamknięcia kurii podjął bp łomżyński Janusz Stepnowski. Z kurią można się kontaktować przez telefon lub e-mail.

"Powyższa decyzja została podjęta z uwagi na możliwy kontakt pracowników kurii z osobą zarażoną koronawirusem. W związku z tym zostały natychmiast podjęte działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych" – poinformowała kuria w komunikacie.

Łomżyński sanepid ustala tożsamość wszystkich osób, które uczestniczyły w weselu i uroczystości komunijnej w mieście. Na tych uroczystościach również przebywały osoby zakażone koronawirusem. W weselu mogło brać udział około stu osób, w komunii kilkadziesiąt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d11s4pe

Podziel się opinią

Share
d11s4pe
d11s4pe
Więcej tematów