Trwa ładowanie...

W Libii zastrzelono Szwajcara pracującego dla Czerwonego Krzyża

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) potwierdził, że przedstawiciel tej organizacji, obywatel Szwajcarii, został zastrzelony przez uzbrojonych sprawców w Syrcie, na północy Libii.

Share
W Libii zastrzelono Szwajcara pracującego dla Czerwonego Krzyża
Źródło: AFP
d2c0hgx

- Szef misji MKCK w Misracie został zamordowany w czasie wizyty w Syrcie - oświadczył rzecznik libijskiego Czerwonego Półksiężyca Mohamed Mustafa al-Misrati.

Z kolei rzecznik MKCK Wolde Saugeron powiedział dziennikarzom, że Szwajcar został zaatakowany w czasie spotkania z dwoma kolegami i zmarł w szpitalu w Syrcie. Jego towarzyszom nic się nie stało, są w stanie szoku - dodał.

Siedziby MKCK w Misracie, a także w Bengazi były już celem ataków w 2012 roku, ale wówczas obyło się bez ofiar. O przeprowadzenie ataków oskarżano radykalne ugrupowania islamistyczne.

Blisko trzy lata po upadku reżimu Muammara Kadafiego libijskim władzom nie udało się zaprowadzić porządku i w kraju panuje coraz większy chaos. Rząd w Trypolisie nie jest w stanie zapanować nad dziesiątkami milicji, które pomagały w obaleniu dyktatora w 2011 roku, ale teraz nie liczą się z rządem centralnym.

d2c0hgx

Podziel się opinią

Share
d2c0hgx
d2c0hgx
Więcej tematów