Trwa ładowanie...
d1vefnv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W kwietniu 51. edycja Jazzu nad Odrą. Wiemy, kto wystąpi na festiwalu

Amerykańscy saksofoniści Dave Liebman i Lee Konitz, szwedzki kontrabasista Lars Danielsson czy trębacz Dave Douglas to tylko niektóre z gwiazd 51. edycji festiwalu Jazz nad Odrą, który w kwietniu tego roku odbędzie się we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W kwietniu 51. edycja Jazzu nad Odrą. Wiemy, kto wystąpi na festiwalu
(Facebook/JazzNadOdra)
d1vefnv

Program tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowano w czwartek, podczas konferencji prasowej w Warszawie.

W tym roku na wrocławski festiwal przyjedzie wraz z zespołem m.in. amerykański saksofonista Dave Liebman. Muzyk, który jest założycielem oraz dyrektorem artystycznym International Association of Schools of Jazz współpracował z takimi ikonami jazzu jak Miles Davis czy Chick Corea.

Przed wrocławską publicznością zaprezentuje się również amerykański saksofonista Lee Konitz, który w 1949 r. nagrał z Milesem Davisem album "Birth of the Cool". Gości z USA będą również reprezentowali saksofonista David Sanborn oraz trębacz Dave Douglas. Podczas festiwalu nie zabraknie także reprezentantów europejskiego jazzu, m.in. szwedzkiego kontrabasisty Larsa Danielssona.

d1vefnv

Tradycyjnie podczas Jazzu nad Odrą miłośnicy gatunku będą mogli wysłuchać koncertów także polskich grup i indywidualności jazzowych. Swoje koncerty zapowiedziały m.in. zespoły Tomasza Pruchnickiego, Eweliny Serafin, Artura Dutkiewicza czy Aleksandra Mazura. Specjalne projekty na festiwal przygotowują Leszek Możdżer, który w tym roku objął kierownictwo artystyczne nad festiwalem, oraz Wojciech Konikiewicz.

Jazz nad Odrą odbywa się nieprzerwanie od 1964 r. i jest jednym z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-20 kwietnia.

d1vefnv

Podziel się opinią

Share

d1vefnv

d1vefnv
Więcej tematów