Trwa ładowanie...
d1do5mx

W kwietniu 51. edycja Jazzu nad Odrą. Wiemy, kto wystąpi na festiwalu

Amerykańscy saksofoniści Dave Liebman i Lee Konitz, szwedzki kontrabasista Lars Danielsson czy trębacz Dave Douglas to tylko niektóre z gwiazd 51. edycji festiwalu Jazz nad Odrą, który w kwietniu tego roku odbędzie się we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W kwietniu 51. edycja Jazzu nad Odrą. Wiemy, kto wystąpi na festiwalu
(Facebook/JazzNadOdra)
d1do5mx

Program tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowano w czwartek, podczas konferencji prasowej w Warszawie.

W tym roku na wrocławski festiwal przyjedzie wraz z zespołem m.in. amerykański saksofonista Dave Liebman. Muzyk, który jest założycielem oraz dyrektorem artystycznym International Association of Schools of Jazz współpracował z takimi ikonami jazzu jak Miles Davis czy Chick Corea.

Przed wrocławską publicznością zaprezentuje się również amerykański saksofonista Lee Konitz, który w 1949 r. nagrał z Milesem Davisem album "Birth of the Cool". Gości z USA będą również reprezentowali saksofonista David Sanborn oraz trębacz Dave Douglas. Podczas festiwalu nie zabraknie także reprezentantów europejskiego jazzu, m.in. szwedzkiego kontrabasisty Larsa Danielssona.

d1do5mx

Tradycyjnie podczas Jazzu nad Odrą miłośnicy gatunku będą mogli wysłuchać koncertów także polskich grup i indywidualności jazzowych. Swoje koncerty zapowiedziały m.in. zespoły Tomasza Pruchnickiego, Eweliny Serafin, Artura Dutkiewicza czy Aleksandra Mazura. Specjalne projekty na festiwal przygotowują Leszek Możdżer, który w tym roku objął kierownictwo artystyczne nad festiwalem, oraz Wojciech Konikiewicz.

Jazz nad Odrą odbywa się nieprzerwanie od 1964 r. i jest jednym z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-20 kwietnia.

d1do5mx

Podziel się opinią

Share
d1do5mx
d1do5mx
Więcej tematów