Trwa ładowanie...
d3sito4
TVP

W Krakowie rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej

Hasłem jubileuszowej edycji festiwalu jest dzielnica żydowska. Centrum wydarzeń jest w tym roku Kwartał: specjalnie na czas festiwalu zbudowano minimiasteczko, które ma być przestrzenią pełniącą funkcje placu zabaw, czytelni, kawiarni, miejsca warsztatów i spotkań z literaturą, tańcem, architekturą i miejscem spotkań współczesnych i dawnych mieszkańców Kazimierza. 25. Festiwal Kultury Żydowskiej potrwa od 25 czerwca do 5 lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Krakowie rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej
(www.radiokrakow.pl)
d3sito4

- Zdecydowaliśmy się na zbudowanie Kwartału: miasteczka w miasteczku, dzielnicy w dzielnicy. To przestrzeń dla ludzi, nie tylko dla bywalców festiwalu, ale i dla mieszkańców, przypadkowo przechodzących osób - mówi Radiu Kraków Kornelia Binicewicz, organizatorka wydarzenia.

Jedną z muzycznych gwiazd festiwalu będzie muzyk Kutiman, który trzy lata temu stworzył klip „Thru Krakow” z udziałem muzyków 22. Festiwalu Kultury Żydowskiej i jak nikt inny wcześniej oddał ducha festiwalu. - Wiele zmieniło się w postrzeganiu współczesnej muzyce izraelskiej. Obecnie Kutiman jest najlepszym muzykiem w Izraelu. Bardzo dobry groove, który wciągnie wszystkich. Do tego wpływy afrobitowe i funkowe. Cała synagoga będzie szaleć - przekonuje Kornelia Binicewicz.

Koncert Kutimana już 2 lipca w Synagodze Tempel. W programie znajdzie się w sumie 300 wydarzeń: muzycznych, filmowych, warsztatów edukacyjnych, wystaw. Organizatorzy zaprosili łącznie 168 artystów, wykładowców, instruktorów z Polski, Izraela, USA, Węgier, Niemiec, Austrii, i spodziewają się ok. 30 tys. uczestników festiwalowych atrakcji. Jak co roku najważniejszym koncertem festiwalu będzie Szalom na Szerokiej, który odbędzie się 4 lipca.

d3sito4

Podziel się opinią

Share
d3sito4
d3sito4
Więcej tematów