Trwa ładowanie...

W kradzieży 8 mln zł z konwoju bankowego w Swarzędzu mieli pomagać policjanci

Wielkopolscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o współudział przy głośnej kradzieży 8 mln zł, które w połowie lipca ukradł jeden z konwojentów w Swarzędzu. Zatrzymani to m.in. policjant z Łodzi oraz były funkcjonariusz innej jednostki.

W kradzieży 8 mln zł z konwoju bankowego w Swarzędzu mieli pomagać policjanciŹródło: KWP w Poznaniu
dnmmlzy
dnmmlzy

To była jedna z najbardziej zuchwałych kradzieży, do jakich doszło w Polsce w ostatnich latach. 10 lipca w podpoznańskim Swarzędzu dwóch konwojentów przewożących pieniądze weszło do banku, a trzeci niespodziewanie odjechał samochodem. Wkrótce potem znaleziono porzucone i puste auto. Konwojent zniknął bez śladu, a wraz z nim około 8 mln zł.

Mimo opublikowania wizerunku sprawcy, nagranego przez kamerę monitoringu, do tej pory nie udało się ustalić jego tożsamości ani miejsca pobytu (posługiwał się sfałszowanymi dokumentami). W minionym tygodniu policjantom udało się za to zatrzymać jego wspólników.

- Policjanci, zajmujący się tą sprawą, od początku zakładali, że nie mógł tego dokonać w pojedynkę jeden człowiek i dlatego przyjęli, że musiał mieć wspólników – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Udało im się zdobyć informacje wskazujące konkretne osoby mogące mieć związek z tą sprawą i szybko udało się zamienić te informacje w konkretny materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie podejrzanych – dodaje.

Do zatrzymań doszło w Łodzi 15 września, ale dopiero dziś policja ujawnia szczegóły. W sumie ujęto cztery osoby, które usłyszały różne zarzuty – m.in. współudziału w przestępstwie, pomocnictwa i paserstwa polegającego na ukrywaniu skradzionych pieniędzy.

dnmmlzy

- Dwie z tych osób zostały aresztowane. To policjant jednego z łódzkich komisariatów, wobec którego już wszczęto postępowanie usunięcia go ze służby oraz były funkcjonariusz innej jednostki – ujawnia Borowiak.

Cały czas trwają poszukiwania głównego sprawcy kradzieży, a także kolejnych osób mających związek z tą sprawą.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dnmmlzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnmmlzy
Więcej tematów