Trwa ładowanie...
d8wvfe8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Kazachstanie rozbił się samolot pasażerski - nikt nie przeżył

W pobliżu Ałmaty, na południu Kazachstanu, rozbił się samolot pasażerski CRJ-200 - poinformowała agencja Interfax. Zginęły 22 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kazachstanie rozbił się samolot pasażerski - nikt nie przeżył
(news.sky.com)
d8wvfe8

Kazachska prokuratura poinformowała, że maszyna rozbiła się 5 km od Ałma-Aty, miasta będącego gospodarczą stolicą Kazachstanu. Zastępca gubernatora prowincji Amandyk Batalow oświadczył, że maszyna leciała z miasta Kokczetaw na północy kraju. Rozbiła się w pobliżu wsi Kyzył Tu.

(fot. news.sky.com)

Z komunikatu linii SCAT wynika, że do wypadku doszło podczas drugiej próby lądowania "w trudnych warunkach pogodowych". Gęsta mgła spowijała Ałma-Aty i okolice.

d8wvfe8

Przyczyny katastrofy

Ze wstępnych ustaleń we wstępnej fazie podejścia do lądowania piloci mieli popełnić błąd i stracili kontrolę nad maszyną. Prokuratorzy wśród powodów wypadku wymieniają problemy techniczne, złą pogodę i błędy ludzkie.

Na pokładzie były 22 osoby. Wszyscy zginęli. Reporter agencji Reutera rozmawiał z przedstawicielem ministerstwa ds. nadzwyczajnych i ten poinformował go, że nikt nie przeżył.

Linie lotnicze SCAT

CRJ-200 to mały, popularny odrzutowiec pasażerski produkowany przez konsorcjum Bombardier. Samolot należał do linii lotniczych SCAT. Ich właścicielem jest lotnisko w mieście Szymket, które prowadzi własną firmę przewozową i zapewnia transfery do najważniejszych miast Kazachstanu.

d8wvfe8

Kolejna katastrofa

W grudniu zeszłego roku w Kazachstanie przy granicy z Uzbekistanem rozbił się wojskowy samolot transportowy. Według AP na pokładzie było 27 osób, 20 pasażerów i 7 członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy, choć oficjalne źródła tego nie potwierdzają.

Wojskowy transportowiec An-72 rozbił się na południu kraju, 20 kilometrów od lotniska w Szymkencie. Samolot leciał tam ze stolicy kraju, Astany. Zniknął z radarów w momencie podchodzenia do lądowania. Na pokładzie byli członkowie służb granicznych, w tym pełniący obowiązki szefa tych służb, pułkownik Turganbek Stambekow. Według rosyjskich agencji, wówczas również wszyscy zginęli.

d8wvfe8

Podziel się opinią

Share

d8wvfe8

d8wvfe8
Więcej tematów