Trwa ładowanie...
dmffav2

W Jedwabnem nie będzie oficjalnego przedstawiciela Episkopatu

Na wtorkowych uroczystościach w Jedwabnem nie będzie oficjalnego przedstawiciela Episkopatu Polski - powiedziała w poniedziałek Luiza Zielonka z biura prasowego Episkopatu.

dmffav2
dmffav2

Oficjalnego reprezentanta Episkopatu nie będzie, ponieważ biskupi już modlili się za ofiary mordu w Jedwabnem - powiedziała Zielonka. Dodała, że na uroczystościach może pojawić się jednak prywatnie któryś z biskupów.

Pod koniec maja Episkopat Polski pod przewodnictwem prymasa prosił Boga o wybaczenie wszelkiego zła, jakie ze strony Polaków dotknęło Żydów w Jedwabnem i innych miejscach. Nabożeństwo odprawiono w warszawskim kościele Wszystkich Świętych.

Prymas Glemp powiedział w kwietniu, że nie pojedzie do Jedwabnego w dniu obchodów , bo nie chciałby robić widowiska. Jestem gotów do innych form modlitwy przebłagalnej za winy Polaków - zapowiedział.

10 lipca przypada 60. rocznica wymordowania Żydów w Jedwabnem (woj. podlaskie). We wtorek odbędą się tam rocznicowe uroczystości żałobne, podczas których prezydent Aleksander Kwaśniewski ma przeprosić za tę zbrodnię. (mk)

dmffav2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmffav2
Więcej tematów