Trwa ładowanie...
d30gtuj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Iraku zabito ponad 150 dżihadystów z IS

Ponad 150 dżihadystów z Państwa Islamskiego zostało zabitych przez irackie lotnicwo podczas ucieczki z ostatnich zajmowanych przez nich pozycji w Faludży na zachód od Bagdadu - podały w czwartek irackie źródła wojskowe. Miasto zostało odbite z rąk dżihadystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Iraku zabito ponad 150 dżihadystów z IS
(Eastnews, Fot: Associated Press)
d30gtuj

Celem irackich nalotów był liczący kilkaset samochodów konwój, którym dżihadyści przemieszczali się po pustyni na południe od Faludży, najwyraźniej w kierunku terenów pozostających pod kontrolą Państwa Islamskiego (IS).

Według rzecznika prasowego armii Iraku, zabito tam co najmniej 150 dżihadystów ewakuujących się z Faludży, która w niedzielę została wyzwolona przez siły irackie.

Celem innych nalotów, prowadzonych zarówno przez siły irackie jak i międzynarodową koalicję pod wodzą USA, stał się konwój IS na północny zachód od Faludży - poinformował rzecznik dowództwa sił zbrojnych w prowincji Anbar. Tam zniszczono co najmniej 60 pojazdów. Nie podano, ilu dżihadystów zostało zabitych.

d30gtuj

Faludżę wyzwoliła iracka armia wspierana z powietrza przez antyislamistyczną koalicję dowodzoną przez USA i siły paramilitarne, głównie szyickie bojówki.

Faludża była pierwszym miastem, które znalazło się pod kontrolą IS w styczniu 2014 roku, jeszcze przed zakrojoną na szeroką skalę ofensywą dżihadystów rozpoczętą pięć miesięcy później. Umożliwiło to ekstremistom zajęcie znacznych obszarów Iraku, w tym Mosulu, drugiego co do wielkości miasta w tym kraju, które jest kontrolowane przez IS do dziś. Dżihadyści kontrolują też znaczne obszary sąsiedniej Syrii.

d30gtuj

Podziel się opinią

Share

d30gtuj

d30gtuj
Więcej tematów