Trwa ładowanie...
d12owj6
d12owj6

W helikopterze bliżej Boga? - łatwiej wygnać katolików!

Przedstawiciele Kościoła katolickiego w Rosji protestują przeciwko tak zwanym lotom krzyżowym, które odbywają się w Rostowie nad Donem. Miejscowi duchowni prawosławni latają nad miastem śmigłowcem i modlą się o zbawienie rosyjskiej ziemi od katolików.
Share
d12owj6

Oficjalny przedstawiciel Konferencji Episkopatu Rosji ojciec Igor Kowalewski powiedział, że akcja prawosławnych duchownych na pewno nie przyczyni się do poprawy stosunków między Kościołem a Cerkwią. Choć nas smucą takie zachowania, modlimy się o jedność między obu religiami - dodał.

W Rostowie nad Donem prawosławni duchowni modlą się o uratowanie Rosji przez wygnanie z niej wszystkich katolików. Modlitwy są prowadzone w czasie lotu śmigłowcem Mi-8. Na jego pokładzie duchowni zbudowali przenośny ołtarz, a swoją akcję nazywają "lotami krzyżowymi".

Inicjatywę rostowskich duchownych poparł oficjalny przedstawiciel Cerkwi Prawosławnej Igor Wyżanow. W rozmowie z Polskim Radiem uznał on, że loty są zupełnie normalną reakcją wobec - jak to określił - ekspansji Watykanu w Rosji.

Jego zdaniem, modlitwy o zbawienie od katolików, to tylko ostrzejsza forma wyrażania uczuć, które podziela większość rosyjskich prawosławnych. (mp)

d12owj6

Podziel się opinią

Share
d12owj6
d12owj6
Więcej tematów