Trwa ładowanie...

W Gdańsku zabrzmi największy bęben świata. Rozpoczyna się 755. Jarmark św. Dominika

Ruchoma biblioteka, koło widokowe oraz koncerty gwiazd, takich jak Monika Brodka i Kamil Bednarek. To atrakcje 755. edycji Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. W sumie na odwiedzających czeka 216 godzin rozrywki i ponad 1000 kramów. Impreza startuje 25 lipca.
Share
W Gdańsku zabrzmi największy bęben świata. Rozpoczyna się 755. Jarmark św. Dominika
Źródło: Facebook / Jarmark św. Dominika
d23wh17

Jarmark św. Dominika to przede wszystkim okazja dla handlarzy i kolekcjonerów. Pośród 1000 kramów można znaleźć prawdziwe "perełki". Odwiedzający imprezę będą mogli kupić antyki, rękodzieła i stare książki. Do Polski przyjadą wystawcy z 11 krajów m.in. Białorusi, Niemiec, Litwy i Izraela.

Jarmark rozpoczyna się w sobotę 25 lipca. Tradycyjnie prezydent Gdańska przekaże klucz do bram miasta na ręce prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich. Ceremonię otwarcia uświetni 755 uderzeń w największy bęben świata. Instrument waży aż 3 tony, ma 10 metrów średnicy i może zagrać na nim jednocześnie ponad 100 osób. Tuż po oficjalnym otwarciu jarmarku bęben będzie wykorzystany podczas koncertu, w którym czynny udział będzie mogła wziąć publiczność. Przewodzenie nad tłumem przejmą bębniarz Ryszard Bazarnik i wokalistka Iza Kowalewska.

O godz. 20:30 rozpocznie się koncert otwarcia. Jako support wystąpi Odette Dąbrowska. Zaraz po niej na scenę wyjdzie Monika Brodka. Występ popularnej wokalistki zakończy pokaz sztucznych ogni.

d23wh17

Z kolei niedziela 26 lipca upłynie pod znakiem Święta Chleba. W programie między innymi degustacje, prezentacje, zabawy dla dzieci, porady piekarskich ekspertów oraz konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku. O muzyczną oprawę święta zadba Fisz Emade Tworzywo. Zespół braci Waglewskich zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty "Mamut", za którą dostali Fryderyka w kategorii Elektronika/Indie/Alternatywa.

 (fot. Materiały prasowe / Jarmark św. Dominika)
Źródło: (fot. Materiały prasowe / Jarmark św. Dominika)

Interesująco zapowiada się cykl Koncerty pod Gwiazdami w Altanie Melomana. Koncert Sentymentalny - Jak Za Dawnych Lat - nawiąże do najpiękniejszych starych piosenek. Będzie można posłuchać dawnej muzyki teatralnej, filmowej, a nawet klasycznej. W ramach Wieczoru z Operą, publiczność będzie mogła zbliżyć się do artystów. Ma to dać efekt bardzo osobistego odbioru muzyki.

Mistrzowskie Kreacje to koncert, który polega na połączeniu umiejętności i sztuki interpretacji. W repertuarze są dzieła takich twórców jak Verdi, Bellini i Donizetti. Za to Marzenia o Sławie obejmie cały przekrój utworów operowych, operetkowych, musical i piosenkę. Zaprezentują je najbardziej utalentowani studenci gdańskiej Akademii Muzycznej. Ostatnią częścią Koncertów pod Gwiazdami będzie Wielki Dzień Tenorów.

d23wh17

Na tym nie skończą się muzyczne atrakcje w ramach jarmarku. W ciągu trzech tygodni imprezy będzie można usłyszeć: Pogodno Hajle Silesia, Melę Koteluk, Renatę Przemyk, Julię Marcell, Peter Mantes Gospel Project i finalistke x-Factora Dorotę Osińską. Na zakończenie jarmarku wystąpi Kamil Bednarek, który porwie publiczność w rytmach reggae.

W programie Jarmarku św. Dominika są też Puchar Polski Strong Man, pokazy kowalstwa artystycznego zbiórka krwi i wielkie grillowanie. Na pary czekają Brama Zakochanych na ul. Piwnej i Zaułek Pocałunków w Zaułku Zachariasza Zappio. Bratnią duszę będzie można spotkać pod Drzewem Poznania w Parku Świętopełka.

Jarmark to też mnóstwo atrakcji dla całych rodzin m.in. gra terenowa "Drużyna Czterech". Mogą w niej wziąć udział 2-5-osobowe drużyny. Ich zadaniem będzie odwiedzenie czterech punktów informacyjnych na terenie imprezy i zebranie słów-kluczy, które utworzą rozwiązanie. W ramach Bajkowiska na Placu Kobzdeja codziennie w godz. 14:00-17:00 wystawiane będą spektakle dla dzieci m.in. "Nowe szaty cesarza", "Baśnie 1001 nocy" i "Mała Syrenka".

Na gości jarmarku czekają także pamiątkowe certyfikaty i kartki pocztowe z logiem 755. edycji.

d23wh17

Podziel się opinią

Share
d23wh17
d23wh17
Więcej tematów