Trwa ładowanie...

W czwartek nadzwyczajna sesja Rady Warszawy poświęcona reprywatyzacji. Podobne spotkanie odbyło się w maju, jednak bez prezydent stolicy i radnych PO

• W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy
• Na wniosek prezydent stolicy będzie ona poświęcona reprywatyzacji
• Internauci przypominają, że podobne spotkanie odbyło się w maju, z inicjatywy radnych PiS
• Wtedy jednak Hanna Gronkiewicz-Waltz i politycy PO nie skorzystali z zaproszenia i nie pojawili się na spotkaniu

Share
W czwartek nadzwyczajna sesja Rady Warszawy poświęcona reprywatyzacji. Podobne spotkanie odbyło się w maju, jednak bez prezydent stolicy i radnych PO
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dfolk1c

W czwartek, na wniosek prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy. Będzie ona poświęcona reprywatyzacji i związanych z nią kontrowersji.

Podobną sesję zwołano w maju, wtedy jednak prezydent Warszawy nie skorzystała z możliwości złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Jak podaje TVN24, wniosek o zebranie się Rady na nadzwyczajnej sesji wyszedł wtedy od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Liczyli oni, że Hanna Gronkiewicz-Waltz pojawi się na sesji i weźmie udział w rozmowie na temat oddania przez ratusz cennych gruntów przy dawnej ul. Chmielnej 70.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wzięła jednak wtedy udziału w spotkaniu. Z zaproszenia nie skorzystali też radni Platformy Obywatelskiej, którzy, jak przypomina TVN24, zbojkotowali sesję, zrywając tym samym kworum.

- Jestem zaniepokojony. Zginęli radni PO. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – żartował w maju Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. - Nie chcemy takich radnych, którzy nie zajmują się naszymi sprawami – mówił. Działacze partii Razem przynieśli natomiast na sesję prezydent Warszawy wyciętą z kartonu.

dfolk1c

Radni PO niedługo potem odnieśli się do zdarzenia podczas konferencji prasowej - PiS zapomniało, że w ostatnim czasie odbyły się trzy sesje poświęcone reprywatyzacji. Od poprzedniego tygodnia nie wydarzyło się w tej sprawie nic takiego, co wymagałoby nadzwyczajnego posiedzenia - przekonywał wtedy Jarosław Szostakowski.

Prezydent stolicy poinformowała, że na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy poruszy trzy kwestie - przygotowań do wejścia w życie małej ustawy reprywatyzacyjnej i prac nad dużą ustawą, informacji o pomocy lokatorom ze zwracanych nieruchomości, a ponadto przedstawiona zostanie "informacja całościowa o procesie reprywatyzacji w Warszawie, w szczególności uwzględniając całokształt prawny, wyroki, sądów i Trybunału".

dfolk1c

Podziel się opinią

Share
dfolk1c
dfolk1c
Więcej tematów