Trwa ładowanie...
d1ehs0w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W. Brytania nazywa posunięcia Rosji "poważnym zagrożeniem" dla Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague oświadczył, że rosyjskie działanie jest "potencjalnie poważnym zagrożeniem dla ukraińskiej suwerenności, niezależności i integralności terytorialnej". Hague poradził też Brytyjczykom, by natychmiast opuścili Półwysep Krymski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: ALEKSEY NIKOLSKYI / RIA NOVOSTI POOL)
d1ehs0w

William Hague poinformował, że rozmawiał tego dnia przez telefon z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, zachęcając go do podjęcia kroków dla uspokojenia sytuacji i że wezwał rosyjskiego ambasadora w Londynie, aby wyrazić zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami.

"Jestem głęboko zaniepokojony eskalacją napięcia na Ukrainie i decyzją parlamentu Rosji, który wyraził zgodę na rosyjską akcję militarną na Ukrainie wbrew władzom Ukrainy" - oświadczył Hague. "Potępiamy wszelkie akty agresji wobec Ukrainy" - zaznaczył.

Hague, który udaje się w niedzielę do Kijowa, poinformował, że brytyjski rząd poparł żądanie ukraińskich władz, które chcą pilnych konsultacji zgodnie z Memorandum Budapeszteńskim z roku 1994, które podpisały Wielka Brytania, USA, Rosja i Ukraina. Memorandum gwarantuje Ukrainie suwerenność i integralność terytorialną.

Brytyjski minister dodał, że rozmawiał z p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem i zapewnił go o poparciu Londynu dla nowych władz w Kijowie. Z zadowoleniem odniósł się do zwołania w sprawie Ukrainy posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, które ma się odbyć jeszcze w sobotę.

d1ehs0w

Podziel się opinią

Share

d1ehs0w

d1ehs0w
Więcej tematów