Trwa ładowanie...
d2z55ty
W Belwederze spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Ewą Kopacz
x-news/TVN 24

W Belwederze spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Ewą Kopacz

W czwartek o godz. 19.00 desygnowana na premiera Ewa Kopacz przyjechała do Belwederu na spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Marszałek sejmu przedstawi prezydentowi skład nowej Rady Ministrów; w piątek pozna go opinia publiczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2z55ty

W środę i w czwartek Kopacz przeprowadziła rozmowy ze wszystkimi dotychczasowymi ministrami na temat pracy ich resortów. - Zakończyłam swoją pracę w ramach misji, którą powierzył mi prezydent. Zakończyłam przegląd merytoryczny i rozmowy z obecnie urzędującymi ministrami - powiedziała w czwartek Kopacz.

Oświadczyła, że jest już gotowa "by pójść do prezydenta" ze skompletowanym składem swojego rządu. - To będzie rząd merytoryczny, pełen silnych osobowości i będzie spajał PO. Z takim przekazem udam się do prezydenta - powiedziała Kopacz.

d2z55ty

Zapowiedziała, że "część z urzędujących ministrów pozostanie na swoich stanowiskach, część będzie musiała się ze stanowiskami pożegnać". Zapewniła także, że nie będzie zmieniać struktur poszczególnych ministerstw.

Kopacz już we wtorek mówiła, że jest właściwie gotowa, jeśli chodzi o skład rządu. Zapowiedziała wtedy, że pierwszą osobą, która dowie się, jak będzie wyglądać nowa Rada Ministrów, będzie prezydent. Poinformowała wtedy, że w piątek o godz. 10.00 o składzie nowego rządu szczegółowo poinformuje na konferencji prasowej.

Rząd z Ewą Kopacz na czele ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w sejmie expose.

d2z55ty

Podziel się opinią

Share
d2z55ty
d2z55ty
Więcej tematów