Trwa ładowanie...
18-09-2014 15:55

W Belwederze spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Ewą Kopacz

W czwartek o godz. 19.00 desygnowana na premiera Ewa Kopacz przyjechała do Belwederu na spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Marszałek sejmu przedstawi prezydentowi skład nowej Rady Ministrów; w piątek pozna go opinia publiczna.

Share
d302xcd

W środę i w czwartek Kopacz przeprowadziła rozmowy ze wszystkimi dotychczasowymi ministrami na temat pracy ich resortów. - Zakończyłam swoją pracę w ramach misji, którą powierzył mi prezydent. Zakończyłam przegląd merytoryczny i rozmowy z obecnie urzędującymi ministrami - powiedziała w czwartek Kopacz.

Oświadczyła, że jest już gotowa "by pójść do prezydenta" ze skompletowanym składem swojego rządu. - To będzie rząd merytoryczny, pełen silnych osobowości i będzie spajał PO. Z takim przekazem udam się do prezydenta - powiedziała Kopacz.

Zapowiedziała, że "część z urzędujących ministrów pozostanie na swoich stanowiskach, część będzie musiała się ze stanowiskami pożegnać". Zapewniła także, że nie będzie zmieniać struktur poszczególnych ministerstw.

d302xcd

Kopacz już we wtorek mówiła, że jest właściwie gotowa, jeśli chodzi o skład rządu. Zapowiedziała wtedy, że pierwszą osobą, która dowie się, jak będzie wyglądać nowa Rada Ministrów, będzie prezydent. Poinformowała wtedy, że w piątek o godz. 10.00 o składzie nowego rządu szczegółowo poinformuje na konferencji prasowej.

Rząd z Ewą Kopacz na czele ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w sejmie expose.

d302xcd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d302xcd
Więcej tematów