Trwa ładowanie...
d3ub4wl
21-04-2003 18:50

W Bagdadzie brakuje personelu medycznego

Nawet te szpitale w Bagdadzie, które
oszczędzili szabrownicy, wykorzystują tylko część swoich
możliwości, a powodem jest brak personelu medycznego -
poinformował w poniedziałek w Ammanie Fundusz Narodów
Zjednoczonych Pomocy dzieciom (UNICEF).

d3ub4wl
d3ub4wl

Dzieci nęka biegunka. Przez ostatnie dwa dni wysłannicy organizacji badali w irackiej stolicy sytuację w szpitalach, sierocińcach, szkołach, zakładach wodociągów i kanalizacji.

"W centrum medycznym Al-Salam pracuje tylko siedem procent personelu, ale pracownikom pomagają ochotnicy. Szpitalowi brakuje wody, leków przeciw biegunce i antybiotyków, uszkodzona jest kanalizacja" - powiedział w stolicy Jordanii Geoffrey Keele z UNICEF.

_ "W centralnym szpitalu dziecięcym szerzy się biegunka, cierpi na nią 90% dzieci. Szpital przyjmuje dwa tysiące pacjentów dziennie. W ogrodzie pochowano dotychczas zwłoki stu osób, co dziesiąta była dzieckiem. Szpital położniczy Al-Habibija nie został obrabowany, ale z powodu braku personelu pracuje na 50% mocy. W szpitalu Al-Dżadida lekarze przyjmują do tysiąca pięciuset pacjentów dziennie. Szpital ma zapas leków na miesiąc, ale kończy się zapas paliwa do generatorów. Wszystkie szczepionki zepsuły się, gdy na początku działań wojennych zabrakło prądu"_ - wyliczał dalej Keele.

UNICEF zmobilizował zespoły, które naprawiają i obsługują generatory prądu w wodociągach, ale i tam zaczyna brakować paliwa. W niektórych dzielnicach Bagdadu zaczęły kursować śmieciarki, ale jest ich za mało, by obsłużyć całe miasto. (mp)

d3ub4wl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub4wl
Więcej tematów