Trwa ładowanie...
d2u15su

W awionetce zginęło 3 Niemców i Polka

Strażacy i ratownicy na miejscu katastrofy (PAP/Grzegorz Mamot)
Policja ustaliła, kim były osoby, które w środę zginęły w katastrofie awionetki. Samolot rozbił się w Rozdzielu Dolnym (Małopolska). Awionetką podróżowali trzej Niemcy w wieku 45, 66 i 68 lat oraz
30-letnia Polka z Katowic. Policja nie podaje na razie ich tożsamości.

d2u15su
d2u15su

Oprócz pilota, na pokładzie był doradca PR Real ds. asortymentu artykułów przemysłowych, jego asystentka oraz przedstawiciel firmy, która do naszych hipermarketów dostarcza towary - powiedziała kierownik działu PR Real Polska Isolda de Saint Paul.

Według niej, awionetka Piper 28A była firmowym samolotem jednego z dostawców Reala. Podróżujący nią mężczyźni oraz kobieta lecieli służbowo. Po wylądowaniu na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej, mieli jechać do hipermarketu w Nowym Sączu.

Niemiecka awionetka wystartowała w środę o godz. 10.50 z lotniska w podkrakowskich Balicach i miała dotrzeć na lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej. Po 19 minutach lotnisko utraciło łączność z pilotem. Awionetka wbiła się w zbocze góry 12 km od lotniska, na którym miała wylądować.

Przyczyny wypadku ma wyjaśnić specjalna komisja Głównego Inspektoratu Lotnictwa Cywilnego, która przystąpi do pracy w czwartek około południa.(ck)

d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów