Trwa ładowanie...
d2zrx26

W Asyżu modlą się o pokój na świecie

Do Asyżu przybyły w sobotę delegacje różnych wyznań i religii, aby wspólnie modlić się o pokój na świecie. Miejsce i czas spotkania nie są przypadkowe. W sobotę minęło 15 lat od pamiętnego spotkania papieża Jana Pawła II z przedstawicielami większości religii świata w Asyżu.

d2zrx26
d2zrx26

Dzisiaj, tak jak i dawniej, w momentach konfliktów i ludzkiego cierpienia istnieje głęboka potrzeba, aby jeszcze raz wspólnie modlić się o pokój na świecie - argumentował sens spotkania jego organizator, ojciec Vincenzo Coli, kustosz bazyliki św. Franciszka w Asyżu.

Ojciec Coli wezwał ludzi dobrej woli do pojednania, do zgody, do pokoju, do tworzenia lepszego świata. Musimy postarać się, aby miłość przezwyciężyła nienawiść, a przebaczenie wzięło górę nad zemstą - prosił kustosz bazyliki. Po południu doszło do dyskusji ekspertów na temat wkładu poszczególnych religii świata na rzecz kultury pokoju.

Wieczorem przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich i wielkich religii świata spotkali się razem przy grobie św. Franciszka z Asyżu. Chwilą modlitwy w ciszy prosili Boga o pokój na świecie. Na znak jedności zapalono pięć świec, oznaczających pięć kontynentów.

Spotkanie modlitewne różnych wyznań i religii świata w Asyżu zakończyło się "Koncertem Pokoju". A w nocy mnisi buddyjscy z Tybetu na swój sposób - tańcem i śpiewem - wyrażali pragnienie pokoju na świecie. (ej)

d2zrx26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zrx26
Więcej tematów