Trwa ładowanie...

W ambasadzie Polski w Moskwie o II wojnie i Ukrainie

Rocznica rozpoczęcia drugiej wojny światowej odbywa się w tragiczne dni, gdy ma miejsce inna wojna, która jest wynikiem agresji Rosji na Ukrainę. Mówił o tym rosyjski historyk Boris Sokołow na okolicznościowym spotkaniu w Ambasadzie Polski w Moskwie.

Share
W ambasadzie Polski w Moskwie o II wojnie i Ukrainie
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: SergeyStepykin
dw9t3g4

Spotkanie w polskiej placówce z udziałem około 100 przedstawicieli rosyjskiej inteligencji było poświęcone rocznicy agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę. Pokazany został krótki film ukazujący losy polskiej dyplomacji w okresie II wojny światowej. Niespodziewanie dla organizatorów rosyjscy historycy tacy jak Boris Sokołow zaczęli mówić o rosyjskiej agresji na Ukrainę. - Wydaje mi się, że długiem wszystkich prawdziwych rosyjskich patriotów jest powstrzymanie tej agresji i wojny - powiedział Sokołow po zakończeniu spotkania.

Na sali gdzie toczyła się debata pojawiały się nieliczne głosy w obronie polityki Kremla. Znany prorządowy politolog Siergiej Markow próbował argumentować, że obecnie realnie Ukrainą rządzą agresywni ultranacjonaliści. Jednak uczestnicy dyskusji zagłuszyli oklaskami jego wypowiedź.

dw9t3g4

Podziel się opinią

Share
dw9t3g4
dw9t3g4
Więcej tematów