Trwa ładowanie...
dma9foi

Viktor Orban: biedni imigranci szkodzą Europie

Viktor Orban kolejny raz wywołuję burzę i pobudza do debaty na temat biednych imigrantów zalewających kraje UE. Węgierski premier chce, by to państwa członkowskie Unii Europejskiej mogły same ustalać przepisy dotyczące przyjmowania imigrantów. Jego zdaniem szkodzą oni Europie - mówił o tym podczas wywiadu udzielonego telewizji Echo.
Share
Victor Orban, premier Węgier
Victor Orban, premier WęgierŹródło: AFP, Fot: Thierry Charlier
dma9foi

- Nie chcemy imigrantów na Węgrzech; jeśli inni chcą ich przyjmować, niech to robią, ale nie powinni ich odsyłać do naszego kraju lub przez nasz kraj - mówił Viktor Orban. Jak zaznaczył Węgry przyjmują relatywnie najwięcej imigrantów po Szwecji, jeśłi weźmie się pod uwagę liczbę ludności. Imigranci traktują Węgry jako kraj tymczasowy, z którego chcą przedostać się do bogatszych państw. Orban ma nadzieje, że węgierska debata na temat imigrantów z biednych krajów doprowadzi do przyjęcia odpowiednich uregulowań w tej sprawie także przez inne kraje, które się do tego przymierzają, jak Austria i Niemcy, a także przez samą Brukselę.

- To będzie wielka batalia, wielki spór - powiedział. Węgierski premier podkreślił jednocześnie, że regulacja napływu imigrantów do UE nie oznacza braku pomocy ludziom z biednych krajów, którzy próbują uciec z biedy i trudnej sytuacji do Europy.

dma9foi

Podziel się opinią

Share
dma9foi
dma9foi
Więcej tematów