Trwa ładowanie...
d4mbqnv

Uwolnienie Arafata pozwoli uwolnić franciszkanów

Ojciec Jerzy Kraj - polski franciszkanin przebywający w Jerozolimie - uważa, że uwolnienie palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata pomoże rozwiązać konflikt w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

d4mbqnv
d4mbqnv

W rozmowie telefonicznej z Sygnałami Dnia, ojciec Jerzy Kraj powiedział, że franciszkanie z Betlejem od trzech dni dostają żywność i wodę, ale tylko dla wspólnoty. Duchowny dodał, że franciszkanie wczoraj po raz pierwszy od 4 tygodni - za pozwoleniem wojska izraelskiego - wyszli z Bazyliki Narodzenia Pańskiego, by odprawić mszę.

Według polskiego franciszkanina, zakonnicy uważają, że konflikt wokół Bazyliki powinien zakończyć się w tym tygodniu.

Izraelscy żołnierze od prawie miesiąca oblegają bazylikę, w której przebywa około 200 Palestyńczyków, z których część jest uzbrojona, a także ponad 30 zakonników i zakonnic.

Izraelczycy twierdzą, że wśród Palestyńczyków są terroryści i żądają ich kapitulacji. Palestyńczycy chcą z kolei, aby umożliwiono im wyjazd do Strefy Gazy.

d4mbqnv

Przewodniczący negocjacyjnej komisji ze strony palestyńskiej Salah al -Taamari powiedział, że dalsze rozmowy mają być prowadzone tylko wtedy, gdy Izraelczycy dostarczą wodę i żywność do Bazyliki dla Palestyńczyków. Ojciec Kraj przypomniał, że wczoraj został wystosowany apel biskupów europejskich. Napisano w nim, że brak jedzenia i wody oraz pomocy lekarskiej dla rannych jest działaniem przeciwko zasadom humanitarnym. Ojciec Jerzy Kraj podkreślił, że ten apel jest skierowany zarówno do strony izraelskiej jak i palestyńskiej w sprawie szybkiego rozwiązania tego konfliktu.(ck)

d4mbqnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbqnv
Więcej tematów