Trwa ładowanie...
d4kvoas

Uwaga w święta. Ostrzeżenia dla 14 województw

Wiatr dochodzący do 110 km/h. Na Bałtyku sztorm. Zamiast śniegu – deszcz. Zamiast mrozu plus 10 stopni. Tak według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie wyglądała świąteczna pogoda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W święta wiatr ma dochodzić do 110 km/h
W święta wiatr ma dochodzić do 110 km/h (Agencja Gazeta, Fot: Renata Dąbrowska)
d4kvoas

Pogoda w Boże Narodzenia będzie raczej wielkanocna. Dziś wieczorem szczególnie uważać muszą mieszkańcy województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, północnej części podlaskiego i południowych obszarów Małopolski i Podkarpacia. Wiatr w porywach będzie dochodził do 110 km/h.

Na północy kraju: w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i północnej części województwa podlaskiego obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Dla strefy brzegowej wydano ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia. IMGW przewiduje sztorm na Bałtyku.

d4kvoas

Na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego wystąpić mają opady deszczu powodujące roztopy. Wzrost poziomu wody jest także przewidywany na Podkarpaciu - w zlewniach Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.
W Wigilię temperatura wyniesie od 6°C do 10°C. Podobnie będzie również w poniedziałek. Ochłodzenie, ale niewielkie, nastąpi we wtorek i to głównie na północnym-wschodzie. Tam temperatura wyniesie 2°C do 5°C.

d4kvoas

Podziel się opinią

Share
d4kvoas
d4kvoas
Więcej tematów