Trwa ładowanie...

Uwaga na silny wiatr i burze z gradem. Ostrzeżenie meteo dla trzech województw

Pogoda daje się nam we znaki. W ciągu ostatniej doby wiatr uszkodził 33 budynki, podtopionych zostało 50 domów, jedna osoba została ranna. Niestety, synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości.

Share
Uwaga na silny wiatr i burze z gradem. Ostrzeżenie meteo dla trzech województwŹródło: Fotolia
dezeshs

W ciagu ostatniej dobry strażacy interweniowali 1100 razy - poinformował rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Najwięcej interwencji dotyczyło województw: lubuskiego (200), małopolskiego (200), a także wielkopolskiego (150).

W województwie zachodniopomorskim jedna osoba została ranna - na mężczyznę spadł konar drzewa.

W całym kraju silny wiatr uszkodził dachy na 33 budynkach, w tym na 17 mieszkalnych.

dezeshs

- W tej chwili najpoważniejsza sytuacja jest w miejscowości Okleśna w Małopolsce. Niewielka rzeczka, która jest dopływem Wisły, wystąpiła z brzegów. Podtopionych zostało około 50 posesji. Zalany został obszar około 15 hektarów - powiedział Frątczak.

Z ostatnich danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że w nocy około 12 tys. odbiorców nie miało prądu.

Ostrzeżenia meteo dla 3 województ

Niestety, także dzisiaj, jak wynika z prognoz IMGW, pogoda da się nam we znaki. Instytut wydał ostrzeżenia meteo dla kilku województw.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem obowiązuje od godziny 12 do 19 w woj. małopolskim i podkarpackim. Podczas burzy wiatr może w porywach osiągać prędkość 75 km/h.

IMGW wydało także ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać od 30 do nawet 80 km/h, dla subregionu nadmorskiego w woj. pomorskim. Alert obowiązuje od godz. 10 do godz. 18.

Żródło: PAP, IMGW

dezeshs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezeshs
dezeshs
Więcej tematów