Trwa ładowanie...
d1j76c6

Uwaga na silny mróz. Ostrzeżenia dla całej Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia. Obowiązują na terenie wszystkich województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W nocy temperatura może wynieść nawet -24 st.
W nocy temperatura może wynieść nawet -24 st. (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1j76c6

Ostrzeżenia obowiązują do godz. 7:30 w czwartek. W kolejnych dniach nie będzie lepiej. Nadal będą obejmować teren prawie dla całej Polski - oprócz województwa opolskiego i dolnośląskiego. I tak aż do soboty.

Dlaczego? Polska znajduje się na skraju wyżu znad Skandynawii. W środę temperatura maksymalna wyniesie od -10 st. na wschodzie i południu, -9 na północy i w centrum, do -5 na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich będzie od -13 do -10 st. Dodatkowo na północnym-wschodzie może wiać w porywach do 60 km/h.

W nocy temperatura minimalna wyniesie od -18 do -13 st., od -20 do -18 st. na wschodzie, a na Podhalu i w dolinach karpackich nawet od -24 do -19 st. Celsjusza.

d1j76c6

Ostrzeżenie 1. stopnia zakłada "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania" - pisze IMiGW.

Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz także: Idą arktyczne mrozy. "To może być najchłodniejszy okres zimy"

d1j76c6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów