Trwa ładowanie...

UW wspiera anarchistów? "Pomógł im" zorganizować demonstrację

Władze Uniwersytetu Warszawskiego wpuściły członków skrajnie lewicowej organizacji do sal dydaktycznych. Tam demonstranci przygotowywali transparenty na protest przeciwko projektowi "Zatrzymaj aborcję" - informuje TVP.

Share
UW wspiera anarchistów? "Pomógł im" zorganizować demonstrację
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d3esedo

Sprawa dotyczy Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, który jest jednym z organizatorów protestu. Jak donosi TVP, wspomniana grupa skupia anarchistów, anarchosyndykalistów, anarchokomunistów i innych przedstawicieli skrajnej lewicy.

Organizacja używa w swoim logo nazwy "Uniwersytet Warszawski", jednak Biuro Promocji UW twierdzi, że członkowie tej inicjatywy nie uzyskali zgody na posługiwanie się nazwą uczelni w swojej działalności.

d3esedo

Rzeczniczka UW Anna Korzekwa twierdzi, że za wpuszczenie demonstrantów do sal odpowiedzialny jest Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jak pisze Akcja Studencka, pomieszczenia zostały udostępnione demonstrantom mimo sprzeciwu części studentów.

- Szczególnie oburzające jest to, że sala Uniwersytetu została wykorzystana do promowania postulatów politycznych wzywających do naruszania jednego z podstawowych praw chronionych przez Konstytucję RP, czyli prawa do życia przysługującego każdemu człowiekowi - czytamy na Facebooku organizacji.

Źród: tvp.info

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt ws. aborcji. Co na to Duda?

d3esedo

Podziel się opinią

Share
d3esedo
d3esedo
Więcej tematów