Trwa ładowanie...
13 grudnia

Utrudnienia w Warszawie związane z marszem PiS

Sobotni "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", budowa torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich i zwężenie fragmentu trasy AK to niektóre utrudnienia w ruchu, na które muszą przygotować się kierowcy w stolicy - informuje ratusz.

Share
Utrudnienia w Warszawie związane z marszem PiS
Źródło: WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska
d3sq69v

Ulicami Warszawy przejdzie w sobotę "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", współorganizowany przez PiS. Organizatorzy spodziewają się, że w manifestacji, która przejdzie ulicami Warszawy w 33. rocznicę stanu wojennego, weźmie udział ok. 30 tys. osób.

Uczestnicy marszu wyruszą sprzed pomnika Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży, po drodze będą się zatrzymywać przy pomnikach: Ronalda Reagana, gen. Stefana Grota Roweckiego, Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego. Marsz zakończy się przy pomniku Piłsudskiego przy Belwederze.

d3sq69v

Początek marszu zaplanowano na godz. 13. Ma on potrwać ok. dwóch godzin. Jednak zgromadzenie publiczne jest zarejestrowane do godz. 17.

Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w ruchu drogowym na Trakcie Królewskim i ulicach poprzecznych.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Inne utrudnienia

Marsz to nie jedyne utrudnienie dla stołecznych kierowców. Tradycyjnie w weekend swoje roboty będą kontynuować drogowcy.

d3sq69v

Od piątku, od godz. 22 zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Konstruktorskiej (od ul. Postępu do ul. Racjonalizacji). Utrudniania zakończą się w sobotę w godzinach wieczornych.

Na zamkniętym odcinku ulicy wymieniana będzie nawierzchnia jezdni. Proponowane objazdy prowadzą ulicami Racjonalizacji i Woronicza lub ulicami Suwak i Domaniewska. Swoje trasy zmienią autobusy linii 218, N33 i N36.

Także od piątku, od godz. ok. 23.30 do poniedziałku, do godz. 4 zamknięty dla ruchu będzie wlot ul. Wrocławskiej na skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich.

Proponowany objazd będzie prowadził ul. Wrocławską przez skrzyżowanie z ul. Radiową do ul. Powstańców Śląskich (w kierunku ul. Żołnierzy Wyklętych).

d3sq69v

Utrudnienia związane są z budową torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej. Oprócz torów, powstaną nowe perony przystankowe, węzły rozjazdowe przy urzędzie dzielnicy i Radiowej. Dobudowana zostanie też brakująca jezdnia na ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Hery do ul. Radiowej. Nowa trasa tramwajowa ma być oddana do użytku przed końcem 2014 roku.

Natomiast od godz. 6 w sobotę 13 grudnia do 20 grudnia zwężona będzie boczna jezdnia Trasy Armii Krajowej pomiędzy ul. Broniewskiego i ul. gen. Maczka.

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Zobacz również - Kaczyński: marsz 13 grudnia będzie obywatelskim sprzeciwem

d3sq69v

Podziel się opinią

Share
d3sq69v
d3sq69v
Więcej tematów