Trwa ładowanie...
d1w33pw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Utrudnienia w Warszawie związane z marszem PiS

Sobotni "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", budowa torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich i zwężenie fragmentu trasy AK to niektóre utrudnienia w ruchu, na które muszą przygotować się kierowcy w stolicy - informuje ratusz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Utrudnienia w Warszawie związane z marszem PiS
(WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska)
d1w33pw

Ulicami Warszawy przejdzie w sobotę "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", współorganizowany przez PiS. Organizatorzy spodziewają się, że w manifestacji, która przejdzie ulicami Warszawy w 33. rocznicę stanu wojennego, weźmie udział ok. 30 tys. osób.

Uczestnicy marszu wyruszą sprzed pomnika Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży, po drodze będą się zatrzymywać przy pomnikach: Ronalda Reagana, gen. Stefana Grota Roweckiego, Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego. Marsz zakończy się przy pomniku Piłsudskiego przy Belwederze.

Początek marszu zaplanowano na godz. 13. Ma on potrwać ok. dwóch godzin. Jednak zgromadzenie publiczne jest zarejestrowane do godz. 17.

d1w33pw

Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w ruchu drogowym na Trakcie Królewskim i ulicach poprzecznych.

(fot. WP.PL)
Podziel się

Inne utrudnienia

Marsz to nie jedyne utrudnienie dla stołecznych kierowców. Tradycyjnie w weekend swoje roboty będą kontynuować drogowcy.

d1w33pw

Od piątku, od godz. 22 zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Konstruktorskiej (od ul. Postępu do ul. Racjonalizacji). Utrudniania zakończą się w sobotę w godzinach wieczornych.

Na zamkniętym odcinku ulicy wymieniana będzie nawierzchnia jezdni. Proponowane objazdy prowadzą ulicami Racjonalizacji i Woronicza lub ulicami Suwak i Domaniewska. Swoje trasy zmienią autobusy linii 218, N33 i N36.

Także od piątku, od godz. ok. 23.30 do poniedziałku, do godz. 4 zamknięty dla ruchu będzie wlot ul. Wrocławskiej na skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich.

Proponowany objazd będzie prowadził ul. Wrocławską przez skrzyżowanie z ul. Radiową do ul. Powstańców Śląskich (w kierunku ul. Żołnierzy Wyklętych).

d1w33pw

Utrudnienia związane są z budową torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej. Oprócz torów, powstaną nowe perony przystankowe, węzły rozjazdowe przy urzędzie dzielnicy i Radiowej. Dobudowana zostanie też brakująca jezdnia na ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Hery do ul. Radiowej. Nowa trasa tramwajowa ma być oddana do użytku przed końcem 2014 roku.

Natomiast od godz. 6 w sobotę 13 grudnia do 20 grudnia zwężona będzie boczna jezdnia Trasy Armii Krajowej pomiędzy ul. Broniewskiego i ul. gen. Maczka.

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

d1w33pw

Zobacz również - Kaczyński: marsz 13 grudnia będzie obywatelskim sprzeciwem

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów