Trwa ładowanie...
d2bg6oq

Utraciła głos - dostanie 230 tys. złotych

Rentę i ponad 230 tysięcy złotych odszkodowania dostanie od wojewody wielkopolskiego poznanianka Urszula Szymczak - zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu.

d2bg6oq
d2bg6oq

Kobieta w wyniku źle przeprowadzonej operacji tarczycy straciła głos i do tej pory ma problemy z oddychaniem. O odszkodowanie walczyła przez osiem lat.

W 1993 roku, Urszula Szymczak miała operowaną tarczycę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Poznaniu. Okazało się, że chirurg wykonujący zabieg przeciął nerwy krtaniowe. Mimo 22 operacji, które miały poprawić stan zdrowia chorej, Urszula Szymczak obecnie z wielkim trudem mówi tylko szeptem oraz oddycha dzięki specjalnej rurce umieszczonej w tchawicy.

Sąd przyznając chorej pieniądze uznał, że chirurg, który operował pacjentkę, nie zachował należytej staranności podczas zabiegu i dlatego doszło do tak ciężkich powikłań.

Chora doznała wielu cierpień fizycznych i psychicznych. Rozpadło się jej małżeństwo, podczas licznych pobytów w szpitalu ograniczono jej władzę rodzicielską nad czworgiem dzieci - wyliczał sąd.

d2bg6oq

Z zasądzonej sumy - 100 tysięcy złotych to zadośćuczynienie za poniesione przez chorą cierpienia i krzywdy. Ponad 130 tysięcy złotych z odsetkami to odszkodowanie za utracone zarobki i zwiększone koszty życia - specjalne jedzenie i leki.

Co miesiąc, wojewoda będzie wypłacał Urszuli Szymczak także 1600 złotych renty. Jednocześnie, sąd zdecydował, że wojewoda będzie ponosił koszty wszystkich następstw operacji, jakie pojawią się w przyszłości. Wyrok nie jest prawomocny. (and)

d2bg6oq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bg6oq
Więcej tematów