Trwa ładowanie...
d3zft1g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ustępujący premier Iraku odrzuca nominowanie jego następcy "przy wsparciu USA"

Ustępujący premier Iraku Nuri al-Maliki, który chciał zostać na trzecią kadencję, orzekł w poniedziałek, że mianowanie jego następcy Hejdara al-Abadiego jest niezgodne z konstytucją i zostało przeprowadzone przy wsparciu Stanów Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do irackich sił bezpieczeństwa zaciągają się ochotnicy, którzy chcą walczyć z sunnickimi bojownikami
Do irackich sił bezpieczeństwa zaciągają się ochotnicy, którzy chcą walczyć z sunnickimi bojownikami (AFP, Fot: Amer Al-Saadi)
d3zft1g

- Odrzucamy to złamanie konstytucji - powiedział w nagraniu telewizyjnym Maliki odnośnie nominowania na premiera Abadiego, którego wysunął na stanowisko blok szyicki w parlamencie. Dodał, że "u boku tych, którzy złamali konstytucję", znajduje się Waszyngton.

Wygłaszając przemówienie w asyście swoich sojuszników, obiecał "naprawić ten błąd".

Powiedział wojsku i siłom bezpieczeństwa, że toczą świętą walkę z sunnickim Państwem Islamskim, które kontroluje północ kraju.

USA przyjęły z zadowoleniem nominację Abadiego, a sekretarz stanu John Kerry wyraził nadzieję, że "Maliki nie będzie stwarzać problemów".

Abadiego wyłonił szyicki blok parlamentarny, w skład którego wchodzi partia Malikiego.

d3zft1g

Podziel się opinią

Share

d3zft1g

d3zft1g
Więcej tematów