Trwa ładowanie...

"Usłużna nadgorliwość rządu Tuska"

Według Ludwika Dorna, wyjaśnienia wymaga natychmiastowa reakcja polskiego rządu na prośbę Amerykanów w sprawie wysłania dodatkowych wojsk do Afganistanu. Były marszałek Sejmu twierdzi, że polski rząd wykazał się "nieszanowaną w stosunkach międzynarodowych, usłużną nadgorliwością".
Share
"Usłużna nadgorliwość rządu Tuska"
Źródło: PAP
d489glm

Gość Polskiego Radia uważa, że obecność Polski w Afganistanie nie służy naszym interesom. Partia Dorna domaga się także sejmowej debaty na temat udziału polskich żołnierzy w misji.

Szef koła Polska Plus przypomniał, że inne państwa - takie jak Niemcy czy Francja - zastrzegły, że wstrzymają się z decyzją do międzynarodowej konferencji o Afganistanie w styczniu.

W opinii Dorna, nie ma merytorycznych powodów, dla których Polska zdecydowała się tak szybko na wysłanie dodatkowych żołnierzy do Afganistanu.

d489glm

Polityk podkreśla, że Polska zaangażowała się w misję wojskową nieproporcjonalnie w stosunku do swoich zasobów. Przypomina, że w odróżnieniu od Polaków, większość żołnierzy innych narodowości nie jest używana do działań bojowych.

Polska, na prośbę Amerykanów, ma zamiar zwiększyć swoje zaangażowanie w Afganistanie w przyszłym roku o dodatkowych 600 żołnierzy. Wówczas nasz kontyngent osiągnie liczbę 2600 osób.

d489glm

Podziel się opinią

Share
d489glm
d489glm
Więcej tematów