Trwa ładowanie...
d1iqnnx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA zakazują wjazdu członkom władz Wenezueli za łamanie praw człowieka

Departament Stanu USA poinformował, że nakłada zakazy wizowe na "wielu przedstawicieli wenezuelskich władz", którzy - jak wyjaśniono - są odpowiedzialni za naruszenia praw człowieka w swoim kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli
Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli (AFP, Fot: Leo Ramirez)
d1iqnnx

Po miesiącach "nadmiernego stosowania siły" wobec opozycyjnych manifestantów Waszyngton "zdecydował się zakazać wjazdu do USA pewnej liczbie wenezuelskich urzędników rządowych odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka" - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Nie sprecyzowała jednak, kogo dokładnie objęły sankcje.

Jak wyjaśniła, ze względu na poufność danych wizowych tożsamości tych osób nie można podać. "(...) nasz komunikat jest jasny: ci, którzy popełniają takie nadużycia, nie będą mile widziani w Stanach Zjednoczonych" - oświadczyła Harf.

Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch w maju opublikowała raport, w którym zarzuciła sędziom i prokuratorom w Wenezueli ignorowanie dowodów systematycznego łamania praw człowieka przez tamtejsze siły bezpieczeństwa.

d1iqnnx

HRW poinformowała o udokumentowaniu co najmniej 10 przypadków na tyle poważnych, że można je uznać za tortury. Raport sporządzono na podstawie informacji, zebranych przez przedstawicieli HRW w Wenezueli w marcu.

Władze Wenezueli oskarżały demonstrantów o większość aktów przemocy podczas manifestacji.

Opozycja i jej zwolennicy od początku roku protestowali przeciwko pogarszającej się sytuacji gospodarczej, wysokiemu poziomowi przestępczości i coraz bardziej autorytarnym rządom prezydenta Nicolasa Maduro. Rząd określał demonstracje jako próbę puczu.

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów