Trwa ładowanie...
d4253ye
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA zaczęły bezpośrednio dozbrajać Kurdów w Iraku

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy zaczęła bezpośrednio dozbrajać Kurdów w Iraku, by mogli podjąć walkę z bojownikami Państwa Islamskiego - poinformował wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurdowie i jazydzi protestują we Frankfurcie nad Menem, nawołując do akcji przeciw dżihadystom
Kurdowie i jazydzi protestują we Frankfurcie nad Menem, nawołując do akcji przeciw dżihadystom (PAP/EPA, Fot: Boris Reossler)
d4253ye

W czwartek prezydent Obama zezwolił na prowadzenie amerykańskich nalotów na cele dihadystów w Iraku. Wyjaśnił, że Stany Zjednoczone były zmuszone do działania, ponieważ ofensywa Państwa Islamskiego posuwała się gwałtowniej w głąb Iraku, niż przewidywano.

W piątek Pentagon poinformował, że lotnictwo USA zbombardowało stanowiska artyleryjskie dżihadystów, które mogły zostać wykorzystane do ataku na siły kurdyjskie broniące Irbilu w irackim Kurdystanie, a w sobotę siły USA przeprowadziły w Iraku cztery naloty na pozycje dżihadystów.

W poniedziałek za dozbrajaniem Kurdów opowiedział się też poseł niemieckiej CDU Karl-Georg Wellmann w wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk. Wellman domaga się dostaw niemieckiej broni dla Kurdów, ale wyklucza bezpośrednie zaangażowanie Niemiec w Iraku.

d4253ye

Podziel się opinią

Share

d4253ye

d4253ye
Więcej tematów