Trwa ładowanie...

USA. Wybory prezydenckie 2020. Joe Biden wraca do gry

- Kilka dni temu prasa i eksperci ogłosili, że ta kandydatura już nie żyje. Teraz, dzięki wam wszystkim - sercu Partii Demokratycznej - po prostu wygraliśmy i wygraliśmy zdecydowanie - stwierdził Joe Biden tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników sobotnich prawyborów Partii Demokratycznej w Karolinie Południowej.

Share
USA. Wybory prezydenckie 2020. Joe Biden wraca do gry
Źródło: PAP, fot: EPA/JIM LO SCALZO
d2lahb8

Były wiceprezydent USA Joseph Biden wygrał prawybory Partii Demokratycznej, które odbyły się w sobotę w Karolinie Południowej - wynika z sondaży przedstawionych przez wiodące amerykańskie stacje telewizyjne, agencję Associated Press i "The New York Times". Wynika z nich, że zdobył on ponad 48 proc. głosów.

Na drugim miejscu w Południowej Karolinie jest prowadzący po prawyborach w Iowa, New Hampshire i Nevadzie Bernie Sanders. Zdobył on niespełna 20 proc. głosów. Mimo wygranej Bidena najprawdopodobniej to jednak on wciąż prowadzi w wyścigu o nominację na kandydata na prezydenta USA Partii Demokratycznej.

d2lahb8

"Dziękuję, Karolino Południowa" - napisał na swoim profilu na Twitterze tuż po ogłoszeniu wyników prawyborów Joe Biden.

Kampania wejdzie w decydujący moment 3 marca. W ten dzień (tzw. Superwtorek) prawybory odbędą się w kilkunastu stanach. Do rywalizacji demokratów dołączy wówczas również miliarder Michael Bloomberg.

Prawybory Partii Demokratycznej potrwają do 6 czerwca. Miesiąc później w Milwaukee w stanie Wisconsin odbędzie się czterodniowa konwencja całej partii, podczas której delegaci formalnie zaakceptują wspólnego kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie, w których o reelekcję ubiega się Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada.

Źródło: bbc.com

d2lahb8

Podziel się opinią

Share
d2lahb8
d2lahb8
Więcej tematów