Trwa ładowanie...
USA: ujęto podejrzanego ws. strzelaniny w Burlington

USA: ujęto podejrzanego ws. strzelaniny w Burlington

• Polowanie na sprawcę strzelaniny trwało 20 godzin • Policja: napastnik z Burlington zachowuje się jak "zombie" • W piątkowej strzelaninie w galerii handlowej zginęło pięć osób
Share
d5ixv45

Aresztowany w sobotę podejrzany w sprawie strzelaniny w Burlington Arcan Cetin, obywatel USA pochodzący z Turcji, nie uciekał przed policją, nie odzywał się i "zachowywał się jak zombie" - powiedział szeryf hrabstwa Island porucznik Mike Hawley.

Cetin został zatrzymany w mieście Oak Harbour, 48 km na południowy zachód od Burlington, w stanie Waszyngton, gdzie w centrum handlowym w piątek wieczorem otworzył ogień z karabinu "typu myśliwskiego" i zabił pięć osób - cztery kobiety oraz mężczyznę.

d5ixv45

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sobotę w nocy policja poinformowała, że Cetin ma 20 lat i był już raz aresztowany za napaść; jest emigrantem z Turcji i "legalnym, stałym rezydentem USA" - powiedział porucznik Chris Cammock.

Innych szczegółów dotyczących zatrzymania mężczyzny czy motywów zbrodni nie podano.

Polowanie na sprawcę strzelaniny w centrum handlowym Cascade Mall w Burlington, 105 km na północ od Seattle, trwało 20 godzin. Policję z psami wspierało FBI. Podejrzany został odnaleziony w pobliskim Oak Harbour, w którym mieszka na stałe.

Do strzelaniny w centrum handlowym Cascade Mall w Burlington, 105 km na północ od Seattle, doszło w piątek wieczorem, kiedy w galerii handlowej było wielu kupujących. Zginęło pięć osób - cztery kobiety oraz mężczyzna. Sprawca był uzbrojony w karain "typu myśliwskiego".

d5ixv45

Podziel się opinią

Share
d5ixv45
d5ixv45
Więcej tematów