Trwa ładowanie...
d1s6pd6

USA: telekonferencja przywódcy adwentystów

Jan Paulsen, przewodniczący światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, podczas telekonferencji w Silver Spring z udziałem prawie 3 tys. przywódców i aktywistów kościelnych z 6 kontynentów, życzył Kościołowi, aby z powodzeniem prowadził swoją służbę dla Pana, będąc pociągającym i atrakcyjnym we wszystkim tym, kim jesteśmy i co robimy jako Kościół - poinformował WirtualnĄ Polskę pastor Andrzej Siciński, sekretarz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP

Share
d1s6pd6

Korzystając z możliwości współczesnej telekomunikacji, adwentystyczne kierownictwo przekazało bezpośrednie osobiste przesłanie od lidera światowego Kościoła. W serii sześciu 12-minutowych rozmów telefonicznych w formie telekonferencji Paulsen słyszany był we wszystkich strefach czasowych i w tak różnych miejscach, jak Mongolia, Jamajka czy Irak.

W swoim przesłaniu Paulsen podzielił się życzeniami wobec światowego Kościoła. Odnosząc się do trzech podstawowych wartości Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego - wzrostu, jedności i jakości życia - Paulsen mówił o _ potrzebie liderów adwentystycznych, znalezienia czasu na zajęcie się własnym duchowym rozwojem_.

Paulsen wezwał do głębszej łączności wewnątrz Kościoła. Myślę przede wszystkim o zaufaniu i roli jaką przypisujemy młodzieży, młodym fachowcom i kobietom w Kościele. Jest w nich tak wiele twórczej energii - powiedział. Przewodniczący światowego adwentyzmu zaapelował również do Kościoła, aby stał się bardziej widoczny w społeczeństwie.(miz)

d1s6pd6

Podziel się opinią

Share
d1s6pd6
d1s6pd6
Więcej tematów