Trwa ładowanie...

USA: Stan zagrożenia zdrowia publicznego w Nowym Jorku

Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, ogłosił we wtorek stan zagrożenia dla zdrowia publicznego w dzielnicach Brooklynu. Pojawiły się tam liczne przypadki zachorowań na odrę. Polityk zarządza także obowiązkowe szczepienia dla mieszkańców tej części miasta.
Share
Stan zagrożenia publicznego w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn. Najwięcej przypadków odnotowano wśród społeczności w Williamsburg
Stan zagrożenia publicznego w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn. Najwięcej przypadków odnotowano wśród społeczności w WilliamsburgŹródło: East News, Fot: DREW ANGERER
dzwh450

- Od października 2018 roku potwierdzono 285 zachorowań na odrę - mówił we wtorek na konferencji Bill de Blasio. Burmistrz Nowego Jorku zwrócił uwagę, że jest to najwyższy wynik od 1991 roku. Amerykański portal USA TODAY informuje, że większość zarażonych ma poniżej 18. roku życia.

Najwięcej przypadków odnotowano u przedstawicieli ortodoksyjnej wspólnoty żydowskiej społeczności w dzielnicy Williamsburg na Brooklynie. Od początku roku w 19 amerykańskich stanach potwierdzono 465 przypadków odry - podaje Reuters.

Służby medyczne z Nowego Jorku będą teraz sprawdzać, czy osoby, które miały kontakt z chorymi, były szczepione. Niezaszczepieni, którzy zamieszkują wyznaczone części Brooklynu, będą zobowiązani do zaszczepienia się na odrę, świnkę i różyczkę, by zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób - informował de Blasio.

dzwh450

Jeśli ktoś nie zgodzi się na szczepienie, może się liczyć z 1 tys. dolarów grzywny.

Zobacz także: Anna Zalewska z zakazem? Minister: to fake news!

dzwh450

Jak wygląda choroba?

Odra to bardzo ostra, wirusowa choroba zakaźna. Przenoszona jest drogą kropelkową oraz przez bezpośredni kontakt z wydzieliną z gardła i nosa zarażonej osoby. Wśród najbardziej narażonej grupy na działanie wirusa są dzieci do pięciu lat oraz osoby z zaburzoną odpornością. Najczęściej na odrę chorują osoby, które się nie szczepiły.

Do typowych objawów odry zalicza się przede wszystkim gorączka, mocny kaszel oraz charakterystyczna wysypka. U niektórych pacjentów występuje zapalenie spojówek oraz światłowstręt. Choroby nie należy lekceważyć z powodu powikłań jakie może wywołać. Wśród chorób jaki może spowodować wirus znajdują się: zapalenie ucha, zakażenie żołądkowo-jelitowe, a nawet mózgowo-rdzeniowe zapalenie opon.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: interia.pl

dzwh450

Podziel się opinią

Share
dzwh450
dzwh450
Więcej tematów