Trwa ładowanie...
d2bebx5

USA: prywatny samolot zmuszony do lądowania

Dwa myśliwce F-16 zmusiły do lądowania prywatny samolot, który w czwartek naruszył przestrzeń powietrzną miasta najbliższej zimowej olimpiady - Salt Lake City. Według strony internetowej dziennika Desert News, w samolocie znajdowali się przedstawiciele stacji telewizyjnej NBC, a wśród nich szef działu sportowego Dick Ebersol.

Share
d2bebx5

Samolot stracił kontakt radiowy z ziemią krótko po starcie w Salt Lake City i krążył nad Wielkim Jeziorem Słonym, gdy nagle pojawiły się po obu jego bokach myśliwce, które - dając znaki - zmusiły go do lądowania na lotnisku Ogden-Hinckley.

Mitt Romney, prezes Komitetu Organizacyjnego igrzysk (SLOC), wyjaśnił, że myśliwce F-16 wystartowały z pobliskiej bazy wojskowej.

Szef SLOC wcześniej wielokrotnie podkreślał, że igrzyska w Salt Lake City będą bezpieczne, mimo wciąż napiętej sytuacji międzynarodowej po zamachach terrorystów na USA.

Ekipa NBC opuszczała stolicę stanu Utah w kierunku Nowego Jorku po czterodniowym seminarium, które było poświęcone zbliżającym się zimowym igrzyskom. Olimpiada w Salt Lake City rozpocznie się 8 lutego 2002 r. (mag)

Zobacz także:

Strony dziennika Desert News

d2bebx5

Podziel się opinią

Share
d2bebx5
d2bebx5
Więcej tematów