Trwa ładowanie...
d1fx3bf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA pomogą położyć kres przemocy w konflikcie palestyńsko-izraelskim

Stany Zjednoczone nie będą szczędzić wysiłków, aby położyć kres przemocy w konflikcie między Izraelczykami i Palestyńczykami - zapowiedział w piątek sekretarz stanu John Kerry w rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA pomogą położyć kres przemocy w konflikcie palestyńsko-izraelskim
(AFP, Fot: HECTOR RETAMAL)
d1fx3bf

Amerykański sekretarz stanu potępił palestyńskie ataki na izraelską ludność cywilną. - Podobnie, jak uczynił to wczoraj w Waszyngtonie i tym razem wyraził opinię, że Izrael ma prawo bronić swych obywateli - poinformował rzecznik Departamentu Stanu John Kirby.

Amerykański sekretarz stanu rozmawiał w piątek z premierem Izraela z pokładu samolotu zmierzającego do Mediolanu, gdzie ma odwiedzić wystawę światową Expo.

Rozmowa miała "konstruktywny charakter" i dotyczyła zaplanowanego na przyszły tydzień spotkania obu polityków w Niemczech, na którym zostaną omówione sposoby przerwania spirali przemocy w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu.

d1fx3bf

Ta najnowsza fala przemocy budzi poważne zaniepokojenie w Waszyngtonie. W wyniku ataków palestyńskich nożowników, a także zamachów bombowych w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu śmierć poniosło już 39 osób.

Zobacz także: Nowe ataki Palestyńczyków w Jerozolimie

d1fx3bf

Podziel się opinią

Share

d1fx3bf

d1fx3bf
Więcej tematów