Trwa ładowanie...

USA: policja upubliczniła nagrania z akcji w Charlotte

• Policja ujawniła nagrania z akcji w Charlotte w Karolinie Północnej
• W jej wyniku zastrzelono czarnoskórego Keitha Lamonta Scotta
• Upublicznienia zapisów z policyjnych kamer domagała się m.in. rodzina ofiary
• Z nagrań wynika, że zastrzelony mężczyzna miał przy sobie broń

USA: policja upubliczniła nagrania z akcji w CharlotteŹródło: AFP, fot: Adam RHEW / Charlotte Magazine
d4arr7s
d4arr7s

Jak powiedział podczas konferencji prasowej szef tamtejszej policji Kerr Putney, nagrania stanowią niezbity dowód na to, że w momencie konfrontacji z policją Scott był uzbrojony. Ponadto mężczyzna miał przy sobie marihuanę.

Policja - poinformował Putney - przybyła na osiedle Scotta, by przeszukać jego mieszkanie w związku z popełnionym przez niego wcześniej przestępstwem. Broń, którą funkcjonariusze zobaczyli u mężczyzny tylko "zaostrzyła sytuację".

W piątek nagranie z akcji policyjnej ujawniła rodzina zastrzelonego. Na jego podstawie nie można jednak stwierdzić, czy mężczyzna miał przy sobie broń. Tuż po zajściu bliscy Scotta utrzymywali, że mężczyzna był nieuzbrojony, a policja zastrzeliła go bez żadnego powodu.

d4arr7s

Śmierć 43-letniego Afroamerykanina, który zginął we wtorek od kul również czarnoskórego policjanta, wywołała w Charlotte falę protestów. Wyjątkowo gwałtowny przebieg miały one w środę wieczorem, kiedy policja użyła m.in. gazu łzawiącego i gumowych kul, aby rozpędzić demonstrantów, którzy plądrowali sklepy i rozbijali witryny.

W sobotę demonstrujący domagali się zniesienia wprowadzonego w czwartek przez gubernatora stanu Karolina Północna stanu wyjątkowego oraz wycofania z Charlotte Gwardii Narodowej.

d4arr7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4arr7s
Więcej tematów