Trwa ładowanie...
dsontvg
IAR

USA: policja rozbija kolejne obozowiska protestujących

Atlanta jest kolejnym amerykańskim miastem, gdzie policja rozbiła protest członków ruchu "Okupuj Wall Street". Ponad 50 osób zostało aresztowanych. Wcześniej funkcjonariusze usunęli demonstrantów z Oakland w Kalifornii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: policja rozbija kolejne obozowiska protestujących
(AFP)
dsontvg

W Atlancie protestujący stworzyli obóz w parku w centrum miasta, gdzie demonstrowali przeciwko chciwości wielkiego biznesu i nierównościom społecznym. Władz miasta uznały jednak protest za nielegalny i wysłały do akcji policję. Funkcjonariusze zostali przywitani okrzykami "nasz park".

Demonstranci stawiali tylko bierny opór. 50 osób zostało wyniesionych z parku i odwiezionych do aresztu.

Tymczasem w Oakland w Kalifornii doszło do starć z demonstrantami. Policja użyła gazy łzawiącego, by usunąć z parku przed urzędem miasta blisko 200 demonstrantów. 97 osób aresztowano.

dsontvg

Do interwencji policji doszło po doniesieniach o pobiciu i gwałcie, jakie miały rzekomo miejsce w okupowanym parku.

W Nowym Jorku mieszkańcy dolnego Manhattanu są coraz bardziej zmęczeni trwającą półtora miesiąca okupacją parku Zuchotti. Ostatnio wezwali uczestników protestu, by ograniczyli do dwóch godzin dziennie śpiewy i bicie w bębny.

Warunki antykapitalistycznych protestów stają się coraz trudniejsze. W Denver, gdzie minionej nocy spadł pierwszy śnieg, okupujący park miejski młodzi ludzie musieli rozpalić ogniska.

dsontvg

Podziel się opinią

Share
dsontvg
dsontvg
Więcej tematów