Trwa ładowanie...
d4lofdy

USA: nuklearna obrona przed atakiem?

Pentagon bada możliwości zastosowania nuklearnych interceptorów (urządzeń przechwytujących) w systemie obrony antyrakietowej (NMD) - napisał w czwartek Washington Post, powołując się na ekspertów i przedstawicieli Ministerstwa Obrony.

d4lofdy
d4lofdy

Sekretarz obrony Donald Rumsfeld zaapelował do Komitetu Nauki i Obrony o opracowanie tej koncepcji - poinformował gazetę przewodniczący Komitetu William Schneider.

W grudniu ubiegłego roku prezydent George W. Bush ogłosił decyzję USA o wycofaniu się z układu ABM z 1972 roku. Układ ten nie pozwalał Amerykanom na budowę narodowego systemu obrony antyrakietowej - NMD. System ten przewiduje zastosowanie umieszczonych na ziemi i morzu urządzeń przechwytujących, a także laserów przenoszonych drogą powietrzną.

Schneider jest zdania, że interceptory nuklearne będą bardziej niż tradycyjne urządzenia przechwytujące skuteczne w działaniu przeciwko takim środkom bojowym, jak niszczące substancje biologiczne oraz przeciwko urządzeniom maskującym. Nuklearne urządzenia przechwytujące mogłyby także niszczyć biologiczne środki bojowe umieszczone w głowicach wrogich rakiet, takie np. jak zarodniki wąglika. (jask)

d4lofdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lofdy
Więcej tematów