Trwa ładowanie...
d4erlcx
usa

USA: nie ma końca wybuchowych listów


W dwu amerykańskich stanach - Colorado i Nebrasce - nieznani sprawcy podłożyli w ostatnich dniach do skrzynek pocztowych co najmniej piętnaście ładunków wybuchowych.

Share
d4erlcx

Tylko w poniedziałek - jak informuje Reuters - odkryto dwie bomby w skrzynkach w małych miasteczkach w dwu stanach. Policja uważa, że ładunki są podkładane prawdopodobnie przez osobę niezrównoważoną psychicznie, negatywnie nastawioną do lokalnych władz.

Jak do tej pory bomby nie spowodowały ofiar śmiertelnych - w eksplozji kilku z nich w czasie weekendu rannych zostało jednak sześć osób.

Oprócz Colorado i Nebraski, kilka ładunków wybuchowych znaleziono także w skrzynkach pocztowych w małych miasteczkach innych stanów tej części USA - w Iowa i Illinois.

FBI pocenia, iż jest to kolejny przypadek "wewnętrznego terroryzmu" - władze stanowe zaapelowały do mieszkańców o pozostawienie otwartych skrzynek na listy, tak by ich zawartość była widoczna. Zapowiedziano też, że listonosze nie będą dostarczać poczty do zamkniętych skrzynek. (reb)

d4erlcx

Podziel się opinią

Share
d4erlcx
d4erlcx
Więcej tematów