Trwa ładowanie...
d484l70

USA: nagroda im. K. Dziewanowskiego

Polska ambasada w Waszyngtonie wspólnie z Polskim Instytutem Naukowym z siedzibą w Nowym Jorku i z dziennikiem "Rzeczpospolita" ufundowała nagrodę imienia Kazimierza Dziewanowskiego. Nagroda upamietniająca dziennikarza i dyplomatę, pierwszego po wojnie ambasadora demokratycznej Polski w Waszyngtonie, będzie przyznawana amerykańskim studentom wyróżniającym się w studiach nad problemtyką polską.

Share
d484l70

Przemysław Grudziński, ambasador RP w Waszyngtonie, wyraził nadzieję, że nagroda przyczyni się do zwiększenia zainteresowania studiami polskimi wśród najmłodszych amerykańskich naukowców.

Komunikat o ufundowaniu nagrody im. K. Dziewanowskiego został ogłoszony w ambasadzie polskiej w Waszyngtonie podczas przyjęcia wydanego z okazji 33. konwencji Amerykańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Studiów Slawistycznych. To najbardziej prestiżowa i najstarsza amerykańska instytucja, skupiająca naukowców z różnych dziedzin, zainteresowanych problematyką Środkowej i Wschodniej Europy oraz Rosji.

W programie 33. konwencji stowarzyszenia jest ponad 40 sesji naukowych. Naukowcy zajmą się m.in. stosunkami polsko-żydowskim po II wojnie światowej, zagdnieniami rozszerzenia NATO, a nawet wpływem muzyki punk-rockowej na opozycję demokratyczną w dawnej Czechosłowacji. (kor)

d484l70

Podziel się opinią

Share
d484l70
d484l70
Więcej tematów