Trwa ładowanie...
dohctps

USA: gorączka jednego losowania

Około 280 mln dolarów - taka jest stawka wygranej w losowaniu amerykańskiej loterii Powerball,
które odbędzie się z soboty na niedzielę (o 5 nad ranem czasu warszawskiego). Jedna z najwyższych w historii Stanów Zjednoczonych wygranych zelektryzowała miliony Amerykanów, którzy tłumnie ruszyli do punktów sprzedaży losów.

Share
dohctps

Według rzecznika Powerball Joe Mahoney`a, w ostatnich dniach przed losowaniem sprzedawano 100 tys. losów na minutę. Wygrana jest tak wielka, że jeśli ułożyć 280 mln jednodolarówek jedna na drugiej to utworzyłby się słup o wysokości 30 km, trzy razy wyższy niż Mount Everest.

Najwyższa jak do tej pory wygrana w USA padła w maju ubiegłego roku. Posiadacze dwóch szczęśliwych losów podzielili się rekordową wygraną 363 mln dolarów.

Zwycięzca sobotniej loterii ma do wyboru: jednorazową wypłatę w wysokości 162 mln dolarów, albo 25 wypłat po 11,2 mln dolarów przez 24 lata. W obu przypadkach są to kwoty przed opodatkowaniem.

Szansa trafienia szczęśliwych liczb jest oceniania na jeden do 80 milionów. Nie odstraszyło to jednak żądnych wygranej, którzy czekali w długich kolejkach na kupno losu. (jask)

dohctps

Podziel się opinią

Share
dohctps
dohctps
Więcej tematów