Trwa ładowanie...
d2cq4vz

USA. Donald Trump zdecydował. Część żołnierzy z Niemiec trafi do Polski

Donald Trump zdecydował ws. wojsk USA, które stacjonują obecnie na terenie Niemiec. Jak poinformował w wywiadzie dla "The Washington Post", część z około 10 tys. żołnierzy trafi do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Donald Trump potwierdza: Żołnierze z Niemiec trafią do Polski (zdjęcie ilustracyjne)
USA. Donald Trump potwierdza: Żołnierze z Niemiec trafią do Polski (zdjęcie ilustracyjne) (PAP/EPA)
d2cq4vz

W wywiadzie dla "The Washington Post" prezydent Trump pytany był m.in. o kwestie związane z Rosją oraz obronnością Stanów Zjednoczonych.

USA. Donald Trump: Był cyberatak na Rosję

- Nikt nie jest bardziej stanowczy wobec Rosji niż ja - stwierdza Donald Trump. Na potwierdzenie swoich słów prezydent USA wspomniał o ataku cybernetycznym, na który zezwolił w 2018 roku. Rządowi hakerzy mieli dopuścić się ataku odwetowego na petersburską farmę trolli, która funkcjonowała pod szyldem IRA (International Research Agency). To właśnie ta firma miała dopuścić się ataku na USA podczas wyborów prezydenckich, które miały miejsce w 2016 roku.

d2cq4vz

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Donald Trump wspomniał także o kwestii gazociągu Nordstream 2. USA starają się zablokować inicjatywę, która, w opinii amerykańskiego prezydenta, jeszcze bardziej uzależniłaby Niemców od gazu z Rosji. - Nie ma tygodnia, byśmy nie nakładali nowych sankcji na Rosję - stwierdza w wywiadzie Donald Trump. Amerykański prezydent podkreślił również, że najbardziej dumny jest z "odbudowania amerykańskiego potencjału wojskowego". Jego zdaniem, USA dysponują najnowocześniejszym wojskiem w historii świata.

Zobacz też: Wybory 2020. Uprawnienia dla niepełnosprawnych

USA. Donald Trump o NATO

W wywiadzie Trump pytany był także o pozycję USA w NATO. Prezydent USA pochwalił się, że udało mu się skłonić część państw do zwiększenia nakładów na cele obronne paktu. - Od sojuszników USA w ramach Paktu Północnoatlantyckiego uzyskałem dodatkowe 140 mld dolarów, które w ciągu trzech lat wzrosną do poziomu 400 mld - podkreśla.

d2cq4vz

Donald Trump zaznaczył także, że nie chce, by USA opuszczały struktury Paktu Północnoatlantyckiego. - Chcę jednak, by wszyscy uczciwie wnosili swój wkład. Swoją drogą uważam, że te 2 proc. PKB to mało - tłumaczy amerykański prezydent.

USA. Donald Trump potwierdza. Żołnierze z Niemiec trafią do Polski

Poruszono też kwestię wojsk USA, które stacjonują obecnie na terenie Niemiec. - Wojska zostaną wysłane do dwóch lokalizacji, z czego jedna to Polska. Połowę żołnierzy sprowadzę do domu, a drugą połowę do miejsc, które na to zasługują - podkreśla Trump w wywiadzie dla "The Washington Post".

Donald Trump już 1 lipca potwierdził informację o tym, że blisko 10 tysięcy żołnierzy USA, którzy stacjonują w Niemczech, zostaną przeniesieni w inne miejsca. Powodem, według Trumpa, było niewywiązywanie się Niemiec z płacenia 2 proc. PKB na cele obronne NATO.

Źródło: "The Washington Post"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2cq4vz

Podziel się opinią

Share
d2cq4vz
d2cq4vz
Więcej tematów