Trwa ładowanie...
d42r35y

USA: Bush znów grozi Irakowi

Amerykański prezydent George W. Bush po raz kolejny skierował w poniedziałek ostrzeżenie wobec Iraku. Bush podkreślił podczas wystąpienia w St Louis w stanie Missorii, że odnosi się z szacunkiem do rad udzielanych Stanom Zjednoczonym przez państwa arabskie, jednak nie dopuści do tego, by przywódca Iraku, Saddam Hussein szantażował inne kraje użyciem broni masowej zagłady.
Share
d42r35y

Prezydent USA odwołał się w swoim wystąpieniu do rad udzielanych przebywającemu z wizytą na Bliskim Wschodzie wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi. Przedstawiciele krajów arabskich podkreślali, że Stany Zjednoczone, zamiast koncentrować się na Iraku, powinny zająć się rozwiązaniem konfliktu palestyńsko - izraelskiego.

Prezydent Bush powiedział, że jego rząd naradzi się z sojusznikami przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w sprawie Iraku. Podkreślił jednak, że Stany Zjednoczone nie dopuszczą do tego, by _ jeden z najgroźniejszych przywódców na świecie był w posiadaniu najgroźniejszej broni i terroryzował nią zarówno Stany Zjednoczone, jak i ich przyjaciół i sojuszników_.

_ Podtrzymuję to, co mówiłem o osi zła_ - powiedział amerykański prezydent. George Bush nazwał wcześniej Irak, a także Iran i Koreę Północną "osią zła". Uzasadnił to faktem, że Bagdad daje schronienie terrorystom i produkuje broń masowej zagłady.(miz)

d42r35y

Podziel się opinią

Share
d42r35y
d42r35y
Więcej tematów