Trwa ładowanie...
d3cekyd

USA: Amerykanie chcą rozszerzyć walkę z Państwem Islamskim poza Irak i Syrię. Jest deklaracja szefa Pentagonu

Stany Zjednoczone planują poszerzyć obszar walki z organizacją terrorystyczną ISIS (Państwo Islamskie). Szef Pentagonu Patrick Shanahan uważa, że nie powinna się ona ograniczać wyłącznie do Iraku i Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA:  Amerykanie chcą rozszerzyć walkę z Państwem Islamskim poza Irak i Syrię. Jest deklaracja szefa Pentagonu
USA: Amerykanie chcą rozszerzyć walkę z Państwem Islamskim poza Irak i Syrię. Jest deklaracja szefa Pentagonu (East News)
d3cekyd

W piątek, 15 lutego, rozpoczęła się Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa w Niemczech. Przed inauguracją spotkania państw koalicji walczącej z ISIS, szef Pentagonu Patrick Shanahan oświadczył, że walka z Państwem Islamskim powinna zwiększyć swój zasięg.

Amerykański polityk sądzi, że koalicja powinna zacząć działać również w Afganistanie, na Filipinach i w Sahelu. Zapewnił on również, że po wycofaniu wojsk z Syrii, USA będą pomagać w walce z organizacją terrorystyczną w tym regionie.

Ursula von der Leyen, minister obrony RFN, przyznała rację Shanahanowi twierdząc, że wojna z Państwem Islamskim wciąż trwa.

- Należy zdawać sobie sprawę, że ISIS zmienia swoje oblicze. Schodzi do podziemia i rozbudowuje sieci. Próbuje, wspólnie z innymi grupami, tworzyć globalną sieć - powiedziała szefowa niemieckiego resortu obrony.

d3cekyd

Podziel się opinią

Share

d3cekyd

d3cekyd
Więcej tematów