Trwa ładowanie...

Urzędnicy dostają drugą pensję z UE - nawet 100 tys. zł

Ponad 100 tysięcy złotych zarobił dodatkowo urzędnik, wykonujący swoje normalne obowiązki, który oficjalnie został zaangażowany do jednego z unijnych projektów. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", niektóre urzędy znalazły sposób, jak lepiej opłacać swoich pracowników, nie wydając na to pieniędzy z własnych budżetów.

Urzędnicy dostają drugą pensję z UE - nawet 100 tys. złŹródło: Thinkstockphotos
d40aek9
d40aek9

Według dziennika wystarczy zaangażować urzędnika w unijny projekt, powierzając mu te same obowiązki, które i tak wykonuje, będąc na etacie. Jak podaje gazeta, kontrola w jednym z urzędów pracy wykazała, że jego pracownicy aktywizowali bezrobotnych za środki z UE w godzinach pracy.

Gazeta przyznaje, że nie jest łatwo udowodnić, że doszło do podwójnego płacenia za to samo. Z ewidencji godzin i zadań prowadzonych w trakcie projektów przeważnie wynika, że dodatkowe zadania "unijne" nie dublują się z normalnymi obowiązkami i są wykonywane poza godzinami pracy. Tak też wygląda oficjalna statystyka - według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nieprawidłowości dotyczą jedynie dwóch promili wszystkich skontrolowanych dotychczas wydatków w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, czyli około 46 tys. złotych.

d40aek9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40aek9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj